Zor günler yaşıyoruz

Gaziantep Halk Otobüsleri İşletmecileri A.Ş seçimli genel kurulunda başkan seçilen Hasan Bahri Dündar, kaybedeni olmayan bir seçim gerçekleştirdiklerini söyledi.

Zor günler yaşıyoruz

Halk Otobüsleri İşletmecileri A.Ş’nin yeni başkanı Basri Dündar

 Dündar, “Girdilerdeki anormal artışlar bizi çok zor durumda bıraktı. Halk otobüsü esnafı olarak çok zor günler yaşıyoruz. Bağlı olan otobüslerimiz var. 20’ye yakın arabamız da artık bağlamak zorunda kalan esnafımız var” dedi.

Gaziantep Özel Halk Otobüsleri İşletmecileri Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin 28 Eylül tarihinde yapılan seçimli genel kurulundan yeni başkan ve yönetim belirlendi. İki liste halinde gidilen seçimde Hasan Bahri Dündar kazanan taraf oldu. Çiçeği burnunda başkan Bahri Dündar, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek, özel halk otobüsü esnafın yaşadığı mağduriyetleri gidereceklerini söyledi.

BU SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK

Açıklamasına, Gaziantep Özel Halk Otobüsleri İşletmecileri Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin seçimli genel kurulunun 28 Eylül tarihinde gerçekleştiğini anımsatarak başlayan Bahri Dündar, “Ortaklarımızın göstermiş olduğu teveccüh neticesinde kendi listemiz seçimi kazanmıştır. Bütün esnafımıza en içten dileklerimle teşekkür ederim. Hepimize hayırlı olsun. Bu seçimin kaybedeni yoktur. Kazanan halk otobüsü esnafı olacaktır. Arkadaşlarımızla herhangi bir kırgınlığımız yoktur. Olmayacaktır da. Arkadaşlarımızın bıraktığı yerden çalışmalarımıza birlikte daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz” diye konuştu.

HALK OTOBÜSÜ ESNAFI ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR

Son zamanlarda halk otobüsü esnafı olarak çok zor günler yaşadıklarını vurgulayan Dündar, “Girdilerdeki anormal artışlar bizi çok zor durumda bıraktı. Girdilerin yükselmesi, dolmuşların otobüse dönüşmesi, hafif raylı sistemlerin çalışmaya başlaması, büyükşehir belediyesinin otobüs filosunu yenileyerek artırması gibi nedenlerden dolayı bazı esnaflarımız otobüsünü çalıştıramayacak duruma gelmiştir. Bu konu hazmedilebilir bir durum değildir. İnşallah en kısa zamanda başta büyükşehir belediye başkanımız Sayın Fatma Şahin olmak üzere, bu konudaki diğer yetkililerle bir araya gelip, sorunların çözümü konusunda gerekeni yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

FATMA ŞAHİN İLE GÖRÜŞECEKLER

Gaziantep’te şu anda günlük ihtiyacını karşılayamayan 70’e yakın halk otobüsünün olduğunu belirten Başkan Dündar, şunları kaydetti: “Bağlı olan otobüslerimiz var. 20’ye yakın arabamız da artık bağlamak zorunda kalan esnafımız var. Geçmişten Fatma Şahin’in vermiş olduğu sözleri vardı. Belediye başkanımız, bakanlık döneminde yaptığımız görüşmelerde esnafın mağduriyetinin giderileceği konusunda bize bazı taahhütleri vardı. Sayın başkanımızla bu konuda yapacağımız görüşmelerde esnafımızın mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda da girişimlerde de bulunacağız. Karşılıklı oturup ortak bir payda üzerinde birleşip esnafımızın bu konudaki mağduriyetini de gidereceğiz.”

ÜCRETSİZ TAŞIMACILIK İÇİN GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNACAĞIZ

Gaziantep’te toplam yolcu sayısının yüzde 12’ye yakının da ücretsiz taşındığını sözlerine ekleyen Dündar, bunun halk otobüsü esnafı açısından çok büyük zarar olduğunu kaydetti. Dündar, “Bunula ilgili tedbirlerin alınması konusunda da gerekli girişimlerde bulunacağız. Gönül ister ki tüm ücretsiz binişlerin az da olsa paralı şekilde olması” dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM KURULU

Öte yandan gerçekleşen seçimli olağan genel kurul sonucunda Özel Halk Otobüsleri İşletmeciliği A.Ş’nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan: Bahri Dündar. Yönetim Kurulu asil üyeleri: Nusret Gür, Ünal Avşar, Nejmeddin Yılmaz, Hasan Köseoğlu, Hasan Güzel, Kadir Yüksel. Yönetim kurulu yedekler: Fikri Bozkurt, Ahmet Parlakyıldız, Semih Onkun, Fatih Güçlüer, Metin Toplar, Ahmet Yıldırım, Ahmet Kayabaş. Denetim Kurulu Asil: Selim Kaya, Ayvaz Yamaç, Halil Karapınar. Denetim Kurulu Yedekler: Mami Çabalar, Mehmet Sobacı, Halit Yeltekin.

2 Ekim 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz