YÜREKLİ SAVCILAR GÖREVE

Mehtap Yılmaz’ın Şamil Tayyar ile ilgili ortaya koyduğu sözde belgedeki imzanın sahte olduğu öğrenildi.

YÜREKLİ SAVCILAR GÖREVE

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, GAÜN Rektörü Ali Gür ve gazeteci yazar eşi Mehtap Yılmaz’ın FETÖ elebaşına övgüler yağdıran mail ve sosyal medya paylaşımlarını gün yüzüne çıkardı.

Tayyar’ın ortaya çıkardığı belgelerde Ali Gür’ün 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminden sadece 10 gün önce FETÖ elebaşını överek “Muhterem hocam siz işinizi bilirsiniz” yazdığı görüldü. Mehtap Yılmaz’ın ise FETÖ elebaşına destek mesajı attığı ve bu mesaja da FETÖ tarafından bir teşekkür mesajı yazıldığı ortaya çıktı. Şamil Tayyar ortaya çıkardığı belgeler ile ilgili savcıları göreve çağırdı.

Öte yandan Mehtap Yılmaz’ın zamanlaması dikkatlerden kaçmadı. Şamil Tayyar’ın Rektör Gür’ün arkasındaki gücün KÖZ grubu olduğunu ifade etmesi ve akabinde KÖZ Grubuyla mücadele eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla önceki gün samimi buluşma gerçekleştirmesi sonrasında Mehtap Yılmaz’ın yazı ve 21 yıl önceye ait sözde belgeleri yayınlaması zamanlama olarak dikkat çekti.

FETÖ’cülerin korkulu rüyası AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür ve gazeteci yazar eşi Mehtap Yılmaz ile ilgili şok belgeler ortaya çıktı.  

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Tayyar Sosyal medya hesabından belgeleri paylaştı. Belgelerde Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve gazeteci yazar eşi Mehtap Yılmaz’ın FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e övgüler yağdırdığı görülüyor. Ali Gür’ün övgülerinde bir detay ise dikkat çekiyor. Gür sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda tarih 29 Temmuz 2014 yılını gösteriyor. Bu tarihin 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminden sadece 10 gün önce olması kafaları karıştırdı.

FETÖ’YE “MUHTEREM HOCAM”

Şamil Tayyar’ın ortaya çıkardığı belgeler Gaziantep’te şok etkisi yarattı. Hakkında onlarca iddia, belge, doküman ve gizli tanık ifadeleri ortaya çıkan Ali Gür’ün, sosyal medya hesabı Twitter’dan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e cumhurbaşkanlığı seçiminden 10 gün önce destek paylaşımında bulunmuş. Rektör Gür, 29 Temmuz 2014 tarihinde şu twetti attı: “Muhterem hocam siz işinizi bilirsiniz…”

TARİH ÇOK MANİDAR!

Rektör Gür’ün attığı twitin Cumhurbaşkanlığı seçiminden 10 gün önce olması çok manidar olarak yorumlandı. Hakkında onlarca FETÖ’cü olduğu yönünde iddia ortaya atılan Ali Gür’ün bu paylaşıma nasıl bir tepki vereceği ise merak ediliyor.

MEHTAP YILMAZ’DAN DESTEK MESAJI

Şamil Tayyar’ın gün yüzüne çıkardığı bir diğer belge ise Ali Gür’ün gazeteci yazar eşi Mehtap Yılmaz ile ilgili oldu. Belgelerde Mehtap Yılmaz’ın 15 Temmuz hain darbe girişiminden aylar önce 2 Şubat 2016 tarihinde FETÖ’ye destek veren bir mail attığı görülüyor. Mehtap Yılmaz’ın mesajında “muhterem hocamız” ifadeleri kullanması dikkat çekiyor.

İŞTE O MESAJ

Mehtap Yılmaz ve rektör eşi Ali Gür hakkında geçtiğimiz aylarda kripto FETÖ’cü oldukları yönünde iddia öne sürülmüş, belge ve dokümanlar ortaya çıkmıştı. Şamil Tayyar’ın son olarak ortaya çıkardığı belgelerde ise Mehtap Yılmaz’ın FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’e bir destek mesajı attığı ortaya çıktı. Mehtap Yılmaz, FETÖ’ye mesajında şunları söylemiş: “Duydum ki Değerli hocam üzülüyormuş üzülmesin, Allah’ın izni ile tüm bu kahpelere karşı savaşacağız. Ne olursa olsun ben hep Hocamın yanında hizmetinde olacağım hiç şüpheniz olmasın bilesiniz ki biz ne söylersek, ne yaparsak yapalım kalbimizde muhterem hocamızın Açtığı o nur kapısı her zaman olacaktır. Selam ve saygılarımı muhterem hocamıza lütfen iletiniz.”

MEHTAP YILMAZ’A 1 GÜN SONRA YANIT

Mehtap Yılmaz’ın attığı bu mesajdan hemen 1 gün sonra cevap verildiği belgeleri de paylaşıldı. 5 Şubat 2016 yılında Mehtap Yılmaz’ın gönderdiği mesaja 6 Şubat 2016 tarihinde yanıt veriliyor. Yılmaz’a gelen  mesajda ise şu ifadeler yer alıyor: “Mehtap Hanım öncelikle attığınız mail için çok teşekkür ederim. Muhterem Hocam bu mailinize çok sevindi. Sizleri zebani uşağı olan zatın her zaman yanında görmek ister tüm gelişmelerden bizleri haberdar ederse cennet mekanını Cenabı Allah ona nasip eder buyurur. Arkadaşlar sizleri her zaman yanınızda olmanız için tanıtım ve diğer işlemleri yapacaklar. Öyle bir an gelecek sizleri her yere beraber götürecektir inşallah. Beyefendi için güzel düşünceler içerisindeyiz bu hafta arkadaşlar kendisini ziyaret edecekler. Allaha emanet olun bir isteğiniz varsa lütfen benimle irtibata geçiniz.”

YÜREKLİ SAVCI ARIYORUM

Şamil Tayyar’ın ortaya çıkardığı bu belgelerden sonra ne olacağı ise merak konusu. Tayyar, sosyal medya hesabından üst üste yaptığı paylaşımlarda “yürekli savcı arıyorum” diyerek şunları kaydetti: “Akit'in kadın kisveli ağzı bozuk yazarı, bir dönem FETÖ'nün kullandığı sahtecilik ve yalan üzerinden itibar suikastı yapıyor. Daha önce Reise anti demokrat, partimize meşrebi geniş parti diye iftira atan bu sülük, güya Reisin ve partimizin yanında. Hadi, kocanı al Pensilvanya'ya. AK Parti dönemindeki (2004) isim kısaltmasını 1999 gibi sunarak, sahtecilik yaparak kirli geçmişlerini gizleyemezler. Ne pahasına olursa olsun karı koca kriptolardan hesap sormayan namerttir. İnceldiği yerden kopsun. Haydi... Kadın kisveli ağzı bozuk yazarın maillerini dikkatle okuyun. Tarihe dikkat edin. Bir de yazışmadaki 'at tayyarın üstüne kafa karışsın' lafına. Kadın kisveli ağzı bozuk yazarın maillerine dikkatlice okuyun. Tarihe dikkat edin. Bir de yazışmadaki 'at tayyarın üstüne kafa karışsın' lafına. Şimdi. Yürekli savcı arıyorum.”

ZAMANLAMA DİKKAT ÇEKİCİ

Ak Parti Milletvekili Şamil Tayyar, geçtiğimiz hafta Rektör Gür’ün arkasındaki gücün KÖZ grubu olduğunu ifade etti. Ve akabinde KÖZ ile ciddi mücadele verdiğini söylediği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile geçtiğimiz gün samimi bir buluşma gerçekleştirdi. Mehtap Yılmaz’ın yazı ve sözde belgeleri bu açıklama ve hemen ziyaretten sonra yayınlaması zamanlama olarak dikkat çekti.

31 Ocak 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Benim Reisime zabani dedirtecek mailler msjlar attıracaklar bunlarda meydanda gezecek daha yemezler.Biz yedi düvele yek vücut olduk Reisin önünde bir soysuz Reisime dil uzatacak ha gereken işlem bir an evvel yapılmalı.Sayın vekilim dilimiz kulağımız elimizsiniz bu millet hep sizlerle sağlıcakla kalın.
AkSevda1 Şub 2018 08:54:36
Elindeki delilleri savcıya vermeyen haindir
Murat Şahin31 Oca 2018 23:34:54