YOLA DEVAM

AK Parti Şahinbey ve Şehitkamil İlçe Kongreleri gerçekleşti. Partililerin büyük ilgi gösterdiği iki metropol ilçenin kongrelerine Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de katıldı.

YOLA DEVAM

 Kongrelerde mevcut başkanlar Hasan Teke ve Mehmet Yılmaz güven tazeledi.

ŞAHİNBEY’DE TEKE GÜVEN TAZELEDİ

Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı 7'nci olağan kongresi ikinci defa başkan seçilerek güven tazeledi. Yeniden başkan seçilen Hasan Teke, “Kongre benim için bir muhasebedir. Ben fiilen avukatlığımı sonlandırarak bütün mesaimi bu işe verdim. Şahinbey'i karış karış gezdim. Girilmedik cadde, sokak ve gönül bırakmamaya çalıştım” dedi.

 

Köşe Yazısı

 

ŞEHİTKAMİL’DE YILMAZ’LA YOLA DEVAM

Mehmet Yılmaz, 7. Olağan genel kurulda tek aday gösterildi. Kongrede yaptığı konuşmada Gaziantep’teki birlik ve beraberliğe dikkat çeken Mehmet Yılmaz, “Bu kutlu davada mazeret değil, hizmet üreterek yolumuza devam edeceğiz. Buradan ebediyete intikal etmiş dava arkadaşlarımızı minnet ve şükranla anıyorum. Bu hizmet bayrağını daha yukarılara taşımak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yılmaz Başkan güven tazeledi

Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz, AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanlığı 7'nci olağan kongresinde güven tazeleyerek ikinci defa başkanlığa seçildi. Şölen havasında geçen kongreye partililer yoğun ilgi gösterdi.  Güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Yılmaz, teşkilat üyelerinin ve partililerin güvenini boşa çıkarmayacağının sözünü verdi.

AK Parti Şehitkâmil İlçe Başkanlığı 7'nci olağan kongresi düzenlendi. Şehitkamil Stadyumu’nda gerçekleştirilen kongreye Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in yanı sıra Ak Parti Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, M.Sait Kiraz, Derya Bakbak, Ali Şahin, Müslüm Yüksel, Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci,  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, meclis üyeleri, teşkilat üyeleri ve partililer katıldı.  Kur'an-ı kerim tilavetiyle başlayan kongrede divanın oluşturulmasının ardından konuşmalara geçildi.

Güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Mehmet Yılmaz, teşkilat üyelerinin ve partililerin güvenini boşa çıkarmayacağının sözünü verdi. Yılmaz, “Gaziantep’in Şehitkamil’in ve teşkilatımızın bizden ne beklediklerini çok iyi biliyoruz. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizleri yeniden aday gösteren Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a genel merkez yöneticilerimize ayrıca teşekkür etmek isterim” dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ilçeye yaptığı hizmetleri anlattı. Kongrede konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise ilçeye yapılan hizmetler için Başkan Fadıloğlu'na teşekkür ederek Şehitkamil'in son yıllarda büyük bir dönüşüm yaşadığını söyledi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini bozmak isteyenlere hiçbir zaman fırsat vermeyeceklerini vurgulayarak, "Fırat'ın çocuklarını kurtlara yem etmeyeceğiz' dedik, yem etmemeye de kararlıyız, bu mücadeleyi de sonuna kadar sürdüreceğiz. Nerede doğarsa, nerede yaşarsa yaşasın, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 83 milyon bir tarağın dişleri gibi eşittir, birinci sınıf vatandaştır." dedi.

TÜRKİYE'DE ÇOK ÖNEMLİ REFORMLAR YAPILDI

Gül, Merveşehir Stadyumu'nda gerçekleştirilen AK Parti Şehitkamil İlçe Kongresi'ne katıldı. Kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyen Gül, AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını Türkiye'de çok önemli reformlar yapıldığını söyledi. AK Parti'nin Türkiye'de mağdur edilmiş kesimin sesi olduğunu dile getiren Gül, "AK Parti sadece bir kesimin, bir bölgenin partisi değildir. Sadece kendi yakın çevresinin, belli bir zümrenin partisi değildir. Kim olursa olsun 'benim bir ihtiyacım, talebim benim bir mağduriyetim var' diyen herkesin yanında olmuştur, sofrasında olmuştur beraber yol yürümüştür. Bize düşen nereden geldiğimizi unutmadan geleceğe doğru yürümektir. Sofrasında beraber çorbasına kaşık salladığımız, aynı sofrada yerde oturduğumuz Türk'üyle, Kürt'üyle, Arap'ıyla, zenginiyle, fakiriyle, başı açığıyla, başı örtülüsüyle, garip gurebayla geldiğimiz bu yolda, yolculukta onları unutmadan yola devam etmek boynumuzun borcudur." diye konuştu.

 

Teşkilatlara önemli görevler düştüğünü, partinin bu anlamdaki politikalarına sahip çıkılması gerektiğini anlatan Gül, konuşmasını şöyle sürdürdü: "AK Parti toplumun her kesiminin partisidir, kapımızı daha da açarak bu yolcuğu daha da güçlendireceğiz. Büyük ve güçlü hikayeler büyük ve güçlü liderlerle yazılır. Bugün Azerbaycan'daki kardeşimiz öz güvenle geleceğe bakabiliyorsa büyük ve güçlü Türkiye sayesindedir. Bugün dünyanın neresinde olursa olsun bir mazlum 'hamdolsunki akşam bir yıldız yanında da bir hilal var, ay-yıldızlı bayrak var, büyük Türkiye var' diyorsa bu hamdolsun Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük hikayesiyledir, sizlerin desteği ve duasıyladır. Bu yolculuk büyük bir hikayeyle yoluna devam edecektir."

 

- "BOŞA ZAMAN KAYBETMEDEN YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"

 

Gül, Türkiye'nin her alanda çok büyük zaferler ve başarılar elde edildiğini, daha büyük hikayelerin de yazılacağını söyledi.  Türkiye büyük işler yaparken bunu bozmak isteyenlerin bulunduğuna işaret eden Gül, "Birliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermedik, teröre göz açtırmadık, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere asla fırsat vermedik. Fırat'ın çocuklarını kurtlara yem etmeyeceğiz dedik, yem etmemeye de kararlıyız, bu mücadeleyi de sonuna kadar sürdüreceğiz. Nerede doğarsa, nerede yaşarsa yaşasın, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı 83 milyon bir tarağın dişleri gibi eşittir, birinci sınıf vatandaştır. Türkiye'de hiçbir vatandaşa ikinci, üçüncü sınıf vatandaş muamelesi yapılmasına izin vermedik, asla izin vermeyeceğiz. Birliğimizi, beraberliğimizi yine beraber daha da güçlendirerek yola devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

GAZİANTEP HER ZAMAN ERDOĞAN’IN YANINDA

Gül, Gaziantep'in her zaman milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduğunu belirterek, tüm hemşehrilerine teşekkür etti.  AK Parti'nin boşa zaman kaybetmeden, yoluna devam ettiğini vurgulayan Gül, şunları kaydetti: "Biz yaratılanı yaratandan ötürü severiz. Bizim siyasetimiz kavga siyaseti değildir. Bizim siyasetimiz kuşatıcı, birlik beraberlik siyasetidir. Biz ana muhalefeti görüyoruz, Türkiye'de iktidara talip olan muhalefetin vizyonunu, çapının ne olduğunu hepiniz görüyorsunuz. Biz bunlarla boşa zaman kaybetmeden yolumuza devam edeceğiz, Türkiye'ye, Gaziantep'e, Şehitkamil'e hizmet edeceğiz. Türkiye'yi büyüteceğiz, ekmeği ve özgürlüğü arttıracağız, durmak yok yola devam diyeceğiz. Yolumuz açık olsun, kongremiz hayırlı olsun."

İŞTE ŞEHİTKAMİL YÖNETİMİ

Mehmet Yılmaz

Abdullah Gültekin

Ahmet Demir

Ali Özekici

Ali Ozan Gül

Aslı Çeliktürk

Ayşe Gözübüyükler

Bedir Terlemez

Bilal Dalkan

Bilgin Sökmen

Burak Yıldız

Ceyhun Toker

Doğan Dalyan

Fehmi Köroğlu

Hamit Kaya

Hilmi Özsoy

Kemal Babacan

M. Abdulkadir Katmerci

M. Alparslan Gökçek

M. Sadık Aras

Metin Çevik

Metin Üzümcü

Murat Öztürk

Müslüm Erdoğan

Osman Çetintaş

Sait Uçak

Seddar Büyükkömürcü

Sinan Arslanoğlu

Yasemin Karaca Ersöz

Yasin Karayılan

TEKE GÜVEN TAZELEDİ

Ak Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı 7'nci olağan kongresi ikinci defa başkan seçilerek güven tazeledi. Yeniden başkan seçilen Hasan Teke, “Kongre benim için bir muhasebedir. Ben fiilen avukatlığımı sonlandırarak bütün mesaimi bu işe verdim. Şahinbey'i karış karış gezdim. Girilmedik cadde, sokak ve gönül bırakmamaya çalıştım” dedi.

AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı 7'nci olağan kongresi düzenlendi. Şahinbey Parkı Amfi Tiyatroda düzenlenen kongreye Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, AK Parti MKYK Üyesi ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in yanı sıra milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ile teşkilat başkanları katıldı. Kur'an-ı kerim tilavetiyle başlayan kongrede divanın oluşturulmasının ardından konuşmalara geçildi.

Kongrede ilk konuşan Şahinbey İlçe Başkanı Avukat Hasan Teke, konuşmasına kongreye teşrif edenlere teşekkür ederek başladı. Görevine devam etmesi yönünde karar veren partililerine teşekkür eden Hasan Teke, “Kongre benim için bir muhasebedir. Ben fiilen avukatlığımı sonlandırarak bütün mesaimi bu işe verdim. Şahinbey'i karış karış gezdim. Girilmedik cadde, sokak ve gönül bırakmamaya çalıştım” dedi.

ŞÖLEN HAVASINDA KONGRE

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, terörün kökünü kurutmakta kararlı olduklarını vurgulayarak, "Bunda da başarılı olduk, tamamen başarılı oluncaya kadar bu mücadelemizi de kararlı bir şekilde sürdüreceğiz." dedi. Gül, Şahinbey Parkı'ndaki amfi tiyatroda gerçekleştirilen AK Parti Şahinbey İlçe Kongresi'ne katıldı.  Kongrenin şölen havasında gerçekleştirdiklerini belirterek, emeği geçenlere teşekkür eden Gül, hangi makam ve mevkide olunursa olunsun en büyük makam ve şerefin AK Parti'nin neferi olmak olduğunu ifade etti. AK Parti'nin tabelasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile milletin birlikte astığını ifade eden Gül, "Bu millet bu tabelayı gözü gibi korumaktadır, koruyacaktır." diye konuştu.

AK PARTİ HALKIN PARTİSİ

Eski Türkiye'de faili meçhullerin, inancından dolayı hor görülenlerin, yasakçı zihniyetin bulunduğunu belirten Gül, "Üniversite kapısına giderek başörtülü olduğu için o kapıdan içeri giremeyen başörtülü bacımız asmıştır bu tabelayı. Evine akşam etmek götüremeyip, organize sanayide çalışan bir işçinin veya o dükkanın sahibinin akşam evine giderken, 'bugün de hükümet krizleri var, istikrarsızlık var eve ekmek götüremedik' diyen o işçi Ahmet'in, o iş adamı Mehmet'in kurduğu partidir AK Parti. Bu tabelayı onlar asmıştır. Bu tabelayı inancından, kimliğinden ötürü bugün kardeşçe yaşadığımız ret, inkar, asimilasyon politikalarıyla kimliği inkar edilmeye çalışılan, Türk'üyle, Kürt'üyle inancından dolayı horlanmış, öteki sayılmış her kim varsa Batmanlı Hüseyin, Diyarbakırlı Ahmet, Edirneli Fatma asmıştır. Türkiye'nin Edirne'sinden Kars'ına kadar 7'sinden 70'ine kadar bu milletin evlatları asmıştır bu tabelayı. Ve bu tabelaya gözümüz gibi bakacağız." değerlendirmesinde bulundu.

AK PARTİ MİLLETİN UMUDU

Milletin umudunun AK Parti olduğunu dile getiren Gül, hayalleri milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde adım adım gerçekleştirdiklerini, daha da yapacak çok işlerinin bulunduğunu söyledi.

Bakan Gül, "Bizler kısır bir kavganın, çekişmenin partisi, isimler, adamcılıklar partisi değiliz. Bizler bir davanın partisiyiz. Şairin dediği gibi bir duruşu olmalı insanın, bir anlayışı, bir kavrayışı, bir aşkı, davası olmalı insanın. İşte AK Parti mensubunun bir davası vardır, bir aşkı vardır ve bunu da sonuna kadar gerçekleştirecektir. Ümidini bize çevirmiş hiçbir vatandaşımızın ümidini ümitsizliğe çeviremeyiz. Kısır çekişmeler, kavgalar bizim gündemimiz değil bizim gündemimiz vatandaşın bizden beklentisi nedir, gündemi nedir onu alıp çözmektir. Kendi sorunlarımızı, dertlerimizi vatandaşın gündemine taşımaya hakkımız yok. Vatandaşın gündemini, sorunlarını çözmeye çalışacağız." dedi.

"MİLLETİMİZİN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ DAHA FAZLA ARTIRACAĞIZ"

"AK Parti Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, halının altına süpürülmüş tüm sorunları çöze çöze, milletle omuz omuza siyasetini sürdürmektedir" diyen Bakan Gül, şöyle devam etti: "AK Partinin ittifak kurduğu yegane güç milletin bizatihi kendisidir. AK Parti bu birlikteliği her zaman sürdürecektir. İşte bu anlayışla, bu kavrayışla, yaklaşımla milletimizin özgürlüğünü daha fazla artıracağız. Milletimizin ve bütün insanlığın ihtiyaç duyduğu adaleti hiçbir şekilde ama hiçbir şekilde amasız, fakatsız sonuna kadar gerçekleştirmek, her alanda adaletin temini yine bu millete hepimizin ortak borcudur. Ekmeği artıracağız, özgürlüğü çoğaltacağız. Yaptık, yine yapmamız gereken adımlar, atmamız gereken adımlar var. Bunu da yine yapacak olanlar AK Parti'dir, bu kadrodur. Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı yoluyla bunu da gerçekleştirmeye devam edeceğiz."

AK PARTİ REFORMCU BİR PARTİDİR

Tüm bunları yaparken milletin huzurunu, güvenliğini, birliğini, beraberliğini her zaman koruduklarını belirten Gül, "Bizim anlayışımızda 'sen makbulsün bu tarafa gel, sen makbul değilsin öteki tarafa gel' anlayışı asla barınamaz. Bu anlayışı getirmek isteyenlere karşı mücadelemizi de sonuna kadar vermek zorundayız. AK Parti statükocu bir parti değildir. AK parti reformcu bir partidir ve statükoya asla ama asla tekrar dönmeyecektir ve reformcu, değişimci çizgisini milletle beraber yol yürüme mücadelesini başarıyla sürdürecektir." diye konuştu.

"TERÖRÜN KÖKÜNÜ SONUNA KADAR KURUTMAYA KARARLIYIZ"

Bakan Gül, Türkiye'de birlik ve beraberlik için özellikle terörle etkin mücadeleyi sürdüreceklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunu yaparken birileri de çıkmış güzelleme yapıyorlardı 'Kandil'de izmarit bile yere atılmıyor'. 'İzmarit bile yere atılmıyor' dediğiniz o terör örgütü, ormanlarımızı yakıyor, ciğerlerimizi söndürmeye çalışıyor, Aybüke öğretmenimizin, Necmettin öğretmenimizin, Diyarbakır annelerimizin canını yakıyorlar. Siz 'izmarit bile atmıyor diye' güzelleme yapanlar; ne yaparsanız yapın terörün kökünü sonuna kadar kurutmaya kararlıyız ve bunda da başarılı olduk, tamamen başarılı oluncaya kadar bu mücadelemizi de kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Bu mücadeleyi verirken bölge insanının en büyük sorunu PKK'dır. PKK ile mücadele yapacağız. 'İzmarit bile atmıyor' diyenler 16 yaşında kurban eti dağıtan Yasin Börü'nün annesini canını yaktılar, bizim canımızı yaktılar. Mücadelemizi bütün insanlık için, bütün Türkiye için, 83 milyon için vermeye devam edeceğiz. Bu mücadeleyi verirken de bölge halkının bile oylarını aldıktan sonra ertesi gün evinin önüne çukur kazan, bu çukur siyasetiyle, bu terör belasıyla en büyük mücadeleyi verip başarıya ulaştıracağız. Bunu yaparken de vatandaşımızla terörist ayrımını çok iyi yapacağız. Bizim 83 milyon vatandaşımız, Diyarbakır, Siirt, Şırnak, Batman, Van hepsi birinci sınıf vatandaştır. Bu vatandaşımız bu ülkenin tapusunun sahibidir, vatandaşla terörist ayrımını yaparak bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Burada kararlı, çok güzel sonuçlar aldık. Sonuna kadar bu başarıyı inşallah el birliğiyle, zaferle büyük bir başarıyla sonuçlandıracağız. Bölgede ret, inkar ve asimilasyon politikalarını sona erdirdik, bu konuda kararlı duruşumuzu da sürdüreceğiz."

"AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZİN HAKLI DAVASINDA SONUNA KADAR YANINDAYIZ"

Türkiye'nin "iki devlet, tek millet" anlayışıyla Azerbaycan'ın yanında olduğuna işaret eden Gül, şunları kaydetti: "Azerbaycanlı kardeşlerimizin haklı davasında sonuna kadar yanındayız. Karabağ özgürleşinceye, Azerbaycan hak ettiği sonucu alıncaya kadar daima yanlarında olacağız. Türk milleti ve devleti olarak her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Biz Libya'da, Suriye'de, Doğu Akdeniz'de, Ege'de ülkemizin, vatandaşlarımızın menfaatlerini korumak için gayret ederken 'ne işiniz var' diyen bir anlayışla, eski Türkiye anlayışıyla, kafasını kuma gömerek dünya yansa hiçbir şekilde 'bir elimde cımbız, bir elimde ayna' anlayışında olanlar bunu anlayamazlar. Ama milletimiz çok iyi biliyor. Gelmiş 'Tayyip Erdoğan birisin önünde eğildi, çok üzüldük' diyor. Ya arkadaş, sen başını kuma sapladığın için görmüyorsun. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede vesayetçilere, darbecilere, cuntacılara, F16'lara, 15 Temmuz'da FETÖ'cülere eğilmemiş, PKK ile mücadele etmiş birisi. Senin gerçekten başını kuma gömdüğün çok belli. Recep Tayyip Erdoğan rükuda Allah'tan başka kimsenin önünde eğilmez. Ve bu mücadelesini milletle beraber dimdik şekilde sürdürmüştür, sürdürecektir. Bu siyasetin, yaklaşımın ana muhalefet olarak da muhalefet olarak da ülkemize hiçbir faydası yok. Böyle cılız, subjektif yaklaşımlarla iktidar alternatifi olan partinin söylemleri asla yakışık almıyor, bu ülkemize yakışmıyor. Türkiye'de de bir ana muhalefet sorunu olduğu açıktır. Türkiye'de AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir."

GAZİANTEP TEŞKİLATI TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, karşılarında "uyku taklidi yapan bir muhalefet" olduğunu belirterek, "Maalesef bunlar, millet ne zaman sevinse dudak bükerler. Yaptıklarımızı itibarsızlaştırmak için sanki çok sıradanmış gibi ifade ederler, konuşurlar. Ne zaman yüreğimiz dara düşse, sıkılsak, üzülsek ortadan yok olurlar." dedi. Kandemir, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün katılımıyla Şahinbey Parkı içerisindeki amfi tiyatroda gerçekleştirilen AK Parti Şahinbey İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Gaziantep'te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Gaziantep teşkilatının gayretlerinin tüm Türkiye'ye örnek olduğunu söyledi.

AK Parti'yi bir vefa hareketi olarak nitelendiren Kandemir, mevkilerin geçiciliğine inanan, gayret gösterirken kendisini, nefsini merkeze koymayan, bir idealin uğruna hayalinin peşinde koşanların, koşturanların öyküsü olduğunu ifade etti.

AK PARTİ YEPYENİ DİRİLİŞ İNŞA EDİYOR

Şahinbey Kongresi'nin ana sloganının "İnandığın yolda yürü" olduğunu dile getiren Kandemir, yolun hak ve adalet yolu olduğunu belirtti. Bugün AK Parti'nin bir mücadele verdiğini dile getiren Kandemir, "Yepyeni diriliş inşa ediyor. İnsanlığın paramparça olduğu, değerlerin, etiğin adeta paramparça olduğu yeryüzünde yeni bir şey inşa ediyoruz. Hep beraber yapıyoruz. Yeni siyaset dilini birlikte inşa ediyoruz. Onun için AK Parti'de yol arkadaşlığı çok kıymetli. Zorluklar bütün makyajları siler, gerçek gün yüzüne çıkar. AK Parti kuşkusuz milletin teveccühüyle çok zorluğun içinden geçip, büyük sıkıntıları geride bıraktı ama yeni bir dil inşa etti." diye konuştu.

"UYKU TAKLİDİ YAPANLARI UYANDIRAMAZSINIZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Dünya beşten büyüktür" sözünü anımsatan Kandemir, bu davanın taşıyıcıları, mensupları olarak sıradan bir siyaset anlayışıyla değil, bir aşkla, şevkle mücadele etmek durumunda olduklarını bildirdi. Türkiye'de duygusuz, tasasız, ilgisiz siyaset anlayışları bulunduğuna dikkati çeken Kandemir, şunları kaydetti: "Uyuyanı uyandırmak mümkündür. Fakat uyku taklidi yapanları uyandıramazsınız. Bizim karşımızda uyku taklidi yapan muhalefet var. Maalesef bunlar millet ne zaman sevinse dudak bükerler. Yaptıklarımızı itibarsızlaştırmak için sanki çok sıradanmış gibi ifade ederler, konuşurlar. Ne zaman yüreğimiz dara düşse, sıkılsak, üzülsek ortadan yok olurlar. En kritik zamanda suspus olurlar, uyku taklidi yaparlar. 15 Temmuz'da tankların arasından sıvışıp, giderler. E-muhtırada seslerini kısar, 'ne olacak' diye beklerler. Doğal gazı bulursunuz iki gün ses çıkmaz, beklerler. Maalesef milletle sevinip, hüzünlenmezler. Yalanı sıradanlaştırırlar, siyaset dilini en çukura demirletirler."

CUMHUR İTTİFAKI EL ELE VERDİ

Haktan taraf olan, adaletli, yüreğiyle siyaset yapan AK Parti olarak muhalefete bakmayacaklarını dile getiren Kandemir, sözlerini şöyle tamamladı: "Cumhur ittifakı olarak MHP, BBP ile beraber ele ele vererek Türkiye'nin geleceğine dair hayallerimiz, mücadelemiz, azmimiz, aşkımız, sevdamız var. Karşımızda hangi ara hangi zeminde buluştuğunu hala anlayamadığımız muhalefet var. 2023 seçimleri kolay olmayacak. Şahinbey bugün muhteşem sınav verdi. Gayreti, mücadelesi bize bir şey tarif ediyor. Gönlümüz ferah. Fakat daha çok çalışmak gerektiğini, karşımızdakilere bakarak mücadelenin kıymetli olduğunu çok daha iyi biliyoruz. İki gün önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bunu bize yine hatırlattı. Söyleyecek çok sözümüz, yapacak çok işimiz var."

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de Türkiye'nin güçlü bir şekilde ileriye gideceğine inandıklarını belirterek, siyasi, ekonomik ve dış politika açısından önemli bir süreç yaşadığını belirtti.

 

Pandemi nedeniyle dünyanın olduğu gibi Türkiye'nin de zor zamanlar yaşadığının altını çizen Koçer, iyi bir yönetimle sürecin iyi götürüldüğünü, Gaziantep'e 700 milyon liraya yakın ödeme gerçekleştiğini, bunun 280 milyon lirasının kısa çalışma ödeneği için ayrıldığını kaydetti.

“TÜRKİYE MAZLUMLARIN SESİDİR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de partisinin iktidara geldiği günden bu yana yaptıkları hizmetlere değinerek, Şahinbey ilçesinin önemine dikkati çekti. İlçeye ismini veren Şahin Bey'in "Cesedimi çiğnetmeden düşman ayağını Antep'e bastırmam" dediğini anımsatan Şahin, şartlar değişse de vazifelerin değişmediğini ilk günkü heyecanla görevlerini yapmaya devam ettiklerini söyledi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Şahinbey'in herhangi bir ilçe olmadığını, yüz yıl önce kurtuluş savaşında verilen mücadelenin Şahinbey'i farklı kıldığını söyledi. AK Parti'nin de diğerlerinden farklı bir parti olduğunu aktaran Şahin, “AK Parti yaşatanların iyilerin partisidir. Kimin belediye başkanı, teşkilat başkanı olduğunun bir önemi yok. Yeni bir düzen kuruluyor. Cumhurbaşkanımızın ‘Dünya 5'ten büyüktür' sözünü iyi anlamamız gerekiyor. Başımıza gelmeyen kalmadı. 365'ler, E-muhtıralar, darbeler gördük. 18 yılına ben şahidim. Türkiye mazlumların sesidir. O yüzden birbirimize sımsıkı sarılmalıyız. Allah için birbirimizi çok sevmeliyiz. İkincisi işimizi çok iyi yapmalıyız. Yerel kalkınmanın baş mimari Recep Tayyip Erdoğan'dır. Biz onu izliyoruz” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN ÇARPIK YAPI DEVRALDIK

Şahinbey'in 926 bin nüfusuyla Türkiye'nin fiilen en büyük ilçesi olduğunu belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, göreve geldiklerinde uzun yıllar CHP idaresinde kalan Şahinbey'in yüzde 80'inin çarpık yapılaştığını hatırlattı. Hiçbir engele takılmadan Şahinbey'in çehresini değiştirdiklerini söyleyen Tahmazoğlu, konuşmasını Şahinbey'e yapılan hizmetleri anlatarak bitirdi.

Konuşmaların ardından tek listeyle yapılan seçimde Avukat Hasan Teke tekrardan başkanlığa seçildi.

Hasan Teke

Yakup Erkan Kılıç

Ayhan Gürbüz

Lokman Kavak

Abdulkadir Sökücü

Şevki Özkaya

İ. Halil Şimşek

Ferhat Kurt

Şerif Kurt

Ümit Akaslan

Murat Ekmekçi

Necmettin Tayyip Karaoğlu

Muhammet Aksüt

Hayriye Özmantar

Ertuğrul Kısa

İbrahim Özdemir

Fatma Ayça Yüksek

Mehmet Tiryaki

Ali Aslan

Selahattin Taşçı

Ali yıldız

Sabri Görnez

Şıho Göçmen

Melih Tunahan Durmaz

Ali Rıza Annaç

Recep Serçe

Sevim Çelik

Cevdet Çelik

Halit Köse

İlhan Akman

11 Ekim 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz