YOK HÜKMÜNDESİNİZ?

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, CHP Milletvekili Bayram Yılmazkaya’nın partisine yönelik küçümseyici sözlerine sert sözlerle yanıt verdi.

YOK HÜKMÜNDESİNİZ?

Atay, MHP’nin yüzde 7-8 oyu olan bir parti olduğunu söyleyen Yılmazkaya’ya, “Zavallı olanlar içinde bulunduğu ittifaka ihanet edip HDP-PKK adayına oy verenlerdir. Size rağmen partiniz yüzde 7 oy alan partiye belediye başkanlığı veriyorsa. Siz yok hükmündesiniz demektir” dedi.

CHP Gaziantep İl Kongresi’nde konuşan Milletvekili Bayram Yılmazkaya’nın sözleri tartışmaları da beraberinde getirdi. Partisi hakkında öz eleştirilerde bulunurken, AK Parti ve MHP’ye yönelik de açıklamalarda bulunan Yılmazkaya, tepki çekti.

YILMAZKAYA NE DEDİ?

Kongrenin düzenlendiği salondaki gergin havaya sitem ederek sözlerine başlayan Yılmazkaya, sonrasında tepki çeken sözler sarf etti. Yılmazkaya, “Aslında ben bir konuşma yapmaktan çekilmeyi düşünüyordum. Çünkü görüyorum ki salon gergin. Açıkçası biz de geriliyoruz. Neyi paylaşamıyoruz, anlamış da değilim. Sanki 7-8 tane milletvekilimiz, yüzde 40 oyumuz var. Bütün belediyeler bizdeymiş gibi tuzumuz kuru oturmuş hala bu salonda en ufak bir şeyde kavga etmeye çalışıyoruz. Biz bu şekilde davranarak, beraberliğimizi, kenetlenmemizi yapmadığımız sürece Gaziantep’te iktidar olamayız. 2004 senesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı Celal Doğan’dan çıktıktan sonra toplamda bütün örgüt 5 bin kişiydi. Bakın aradan kaç yıl geçti inanın şu anda o kadar sayımız yok. Aramıza hiçbir şekilde yeni insanları katmamışız. Hiçbir şekilde başka insanları kucaklamamışız. Biz Gaziantep’te kitle halinde gelen Urfalıları, Mardinlileri kazanamazsak AK Parti’ye oy vermekten utanıp da namusu temiz insanları partimize kazandıramazsak yine böyle en fazla iki milletvekili en fazla 6-7 tane belediyeye tamam deriz. Eğer biz böyle birbirimize düşmanlıklara devam edersek bu düşmanlığın olduğu bir partiye yoğlum güvenir mi, oy verir mi? Vermez. Onsan sonra kendi kendimize dövünüp dururuz” demişti.

MHP’NİN OYU YÜZDE 7-8

Konuşmasının devamında MHP’yi küçümseyen açıklamalarda bulunan Yılmazkaya, şunları söylemişti: AK Parti 17 yıllık iktidarında polisi, hakimi, savcısıyla yüzde 7-8 oyu alan MHP’ye muhtaç ve ihtiyaç duyuyor.”

ATAY’DAN YANIT GECİKMEDİ

Yılmazkaya’nın bu sözlerine MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay’dan yanıt gecikmedi. MHP’nin Gaziantep’te yüzde 13, Türkiye’de ise oyunun yüzde 11 olduğunu söyleyen Atay, kentte CHP ve MHP milletvekili sayısının aynı olduğunu hatırlattı.

YOK HÜKMÜNDESİNİZ!

Atay, sosyal medya hesabından Yılmazkaya’ya şöyle yanıt verdi: CHP kongresinde bir milletvekili, yeni sistemde MHP’nin 7-8 oyuna ihtiyaç var! AKP ve MHP’ye oy veren zavallı insanların oyunu alacağız demiş. Sayın vekil MHP’nin oyu Gaziantep’te yüzde 13, Türkiye de yüzde 11’dir. CHP Gaziantep’te yüzde 15 oy almıştır. Milletvekili sayımız aynıdır. Hatırla. Sayın CHP vekili MHP’ye oy verenler vatansever ülkesini seven bulunduğu ittifaka ihanet edip HDP-PKK insanlardır. Zavallı olanlar içinde adayına oy verenlerdir. Size rağmen partiniz yüzde 7 oy alan partiye belediye başkanlığı veriyorsa siz yok hükmündesiniz demektir”

17 Şubat 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz