Yılın Rektörü Tamer Yılmaz

Yılın Rektörü Tamer Yılmaz

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın (ÜniAr) ülke genelinde 172 üniversitede öğrencilerle görüşerek yaptığı memnuniyet araştırmasında fark yaratan Hasan Kalyoncu Üniversitesi, öğrencilerin en çok memnun olduğu sayılı üniversite arasında yer aldı. Öğrencilerin üniversite rektörlerini de değerlendirmeleri istenen araştırmada HKÜ Rektörü Tamer Yılmaz, ÜniAr Altın Ödül’e layık görüldü.

Türkiye’de üniversite öğrencilerinin memnuniyetlerini ortaya koymak, üniversitelerin daha öğrenci merkezli olmasına katkı sağlamak amacıyla Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından 172 üniversitede öğrenim gören 26 bin 513 öğrencinin katılımıyla 2018 Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nın (TÜMA) sonuçları açıklandı.

SANKO VE HKÜ ÖĞRENCİLERİ MEMNUN EDİYOR

Araştırma sonucunda elde edilen bulgulara göre 3 üniversitesi bulunan Gaziantep’te Hasan Kalyoncu ve SANKO Üniversitesi memnuniyet araştırmasında üst sıralara doğru süren tırmanışı sürdürdü. Gaziantep Üniversitesi ise geçen yıl devam eden düşüşün önüne geçemedi ve TÜMA 2018 araştırmasında da sürdü.

HKÜ 17 ÜNİVERSİTE ARASINDA

Araştırmada öğrencilerini üst düzeyde memnun edebilen üniversite sayısının 17 olduğu açıklandı. Bu üniversiteler sırasıyla; Özyeğin, Koç, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Sabancı, Acıbadem Mehmet Ali Aydın, İhsan Doğramacı Bilkent, Abdullah Gül, İstanbul Teknik, Kadir Has, Gebze Teknik, Boğaziçi, Akdeniz, İstanbul Bilgi, İstanbul Şehir, Hasan Kalyoncu, Piri Reis ve Galatasaray üniversitesi oldu.

ÖĞRENCİLER REKTÖRLERİ DE DEĞERLENDİRDİ

Araştırmada 172 üniversiteden 26 bin 513 öğrenci ile yüz yüze görüşüldü. Araştırmada 6 farklı başlıkta okudukları üniversiteler ile ilgili sorular yöneltildi ve öğrencilerin üniversite memnuniyetleri ortaya çıkarıldı. İlk kez 2016 yılında gerçekleştirilen araştırmada bu yıl bir ilk yaşandı ve öğrencilerden rektörleri de değerlendirmeleri istendi.

TAMER YILMAZ’A ALTIN ÖDÜL

Araştırmaya damga vuran Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Tamer Yılmaz, öğrenci değerlendirmelerinden en yüksek skorları alarak ve üniversitede göstermiş olduğu üstün performanslardan dolayı ÜniAr Altın Ödül’e layık görüldü.

23 Temmuz 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz