Yeni dönemde de Şube Başkanı Nihat Yıldırım

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı sivil toplum kuruluşlarından olan Türk Kızılay’ın ülke genelindeki şubeleri Olağan Genel Kurullarını yapmaya başladı.

Yeni dönemde de Şube Başkanı Nihat Yıldırım

Bunlardan biri de Türk Kızılay Gaziantep Şubesi oldu. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın da katıldığı Genel Kurul’da mevcut Şube Başkanı Nihat Yıldırım güven tazeledi

Gaziantep Şubesi Olağan Genel Kurulu’na Genel Başkan Dr. Kerem Kınık’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Genel Sekreter Hüseyin Can ve Genç Kızılay Başkanı Emre Koç katıldı. Bu önemli günde Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve yerel yöneticiler Kızılaycıları yalnız bırakmadı. Büyük bir katılım ve destekle gerçekleşen Genel Kurulda mevcut Şube Başkanı Nihat Yıldırım güven tazeledi. Yıldırım, önümüzdeki 3 yıl da Kızılay’ın şube başkanlığı görevini yürütecek. Şubenin Yönetim Kurulu ise Bülent Öğüt, Necmettin Yazıcı, Şerif Öcük, Songül Kesen, Burcu Bozkurt ve Mehmet Küçük isimlerinden oluştu.

Programa katılan Genel Başkan Kınık, yaptığı konuşmada, Güçlü Kızılay Güçlü Toplum modeliyle kendi kendine yeten toplum oluşturarak yoksul insan kalmaması yönünde çalışacağız.” dedi. Bu vatanda Kızılay’ın hilalini gören herkesin yüzünün güldüğünü dile getiren Kınık, şöyle devam etti: "Bu toprakların ruhu bize yardım etmeyi emrediyor. Analarımız, babalarımız yokluk yaşadığı dönemlerde bile ihtiyacı olana yardım etmişler. Biz de aynı düsturla hareket ederek ihtiyacı olanın yanında olmaya devam edeceğiz. Yardım etmemize vesile olan bağışçılarımıza ve gönüllülerimize de şükranlarımı sunuyorum.”

Türk Kızılay Gaziantep Şubesi yeni yönetim kuruluna da başarılar dileyen Kınık, Genel Merkez olarak her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

Yeni dönemde bağışları arttırmaya yönelik çalışmalar yürüteceklerini belirten Nihat Yıldırım da bağışlara orantılı olarak yardım kapasitesini arttıracaklarını söyledi. Gaziantep’e İlk Yardım Eğitim Merkezi de açacaklarını kaydeden Yıldırım, şubeye yeni hizmet alanları ekleyeceklerini dile getirdi.

10 Şubat 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz