YALANCI BAŞKAN!

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, geçtiğimiz günlerde partisinin Şahinbey Meclis Üyesi’ne yönelik bir takım iddialarda bulunan CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz’ın yalan söylediğini söyledi.

YALANCI BAŞKAN!

 Özkeçeci, “Yapmış olduğum araştırmada basın açıklaması içeriğinin yalan, iftiralarla dolu, siyasi rant elde etmeye yönelik olduğunu gördüm” dedi.

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz, geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında Ferda Barış’ın AK Parti Şahinbey Belediye Meclis Üyesi olduktan sonra birçok ihale kazandığını iddia etmişti. CHPli Yılmaz’ın bu iddialarına AK Parti Gaziantep İl Başkanı yanıt verdi. Yazılı bir açıklama yapan Özkeçeci, Umut Yılmaz’ın yalan söylediğini kaydetti.

UMUT YILMAZ YALAN SÖYLÜYOR

Açıklamasına “CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz’ın 18.09.2018 tarihli basın açıklamasından sonra konu ile alakalı olarak yapmış olduğum araştırmada basın açıklaması içeriğinin yalan, iftiralarla dolu, kamuoyunu yanıltmaya yönelik ve siyasi rant elde etmeye yönelik olduğunu gördüğüm için bu açıklamayı yapma ihtiyacı hasıl olmuştur” sözleri ile başlayan Özkeçeci, Yılmaz’ın yalan söylediğini kaydetti.

İHALEYE BAŞKA FİRMALAR DA KATILDI

“Basın açıklamasında belirtilen Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden 3 milyon 496 bin TL’lik ihaleyi aldığı bilgisi yalandır” diyen Özkeçeci şunları kaydetti: “”Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin böyle bir ihalesi bulunmamaktadır. Basın açıklamasının muhatabı olan Ferda Barış’ın Şahinbey Belediye Meclis Üyesi olduktan sonra Büyükşehir Belediyesinden aldığı bir tek ihale vardır. Kamu İhale Kanununa tabi olan bu ihaleye başka firmada katılmış olup en düşük teklifin kendisinin olması nedeniyle iş Ferda Barış’ta kalmıştır.”

UMUT YILMAZ ALGI OPERASYONU YAPIYOR

Ferda Barış’ın 19 Ocak 2018 tarihinde yedek sıradan istifa nedeniyle Şahinbey Belediye Meclis Üyesi olduğunu anımsatan Özkeçeci, şu ifadelere yer verdi: “Meclis Üyesi olduğu tarihten sonra Şahinbey Belediyesi ile hiçbir ticari iş yapmamıştır. Belediyelerimiz kişiye özel hiç bir işlem yapmamıştır. Belediyelerimizin yaptıkları tüm işlemler hukuk çerçevesinde yapılmıştır. CHP Şehitkamil İlçe Başkanının, hukuk çerçevesinde yapılmış olan işlemler üzerinden algı operasyonu yaparak siyasi menfaat elde etmesine müsaade etmeyeceğiz.”

OLAYIN YASAL TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Başkan Özkeçeci açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı: “CHP Şehitkamil İlçe Başkanının yalan, yanlış ve iftiralarla dolu basın açıklamasını şiddetle ve esefle kınıyorum, ayrıca bu olayın yasal takipçisi olacağım. Siyasetin meşru ve etik zeminde yapılması gerekliliğini CHP İlçe Başkanına hatırlatıyor, kamuoyuna saygılar sunuyorum.”

19 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz