Ankara çıkarması

Gaziantep protokolü ve STK temsilcileri Ankara’ya çıkarma yaptı. Eski Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e teşekkür ziyaretinde bulunan heyet Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Gaziantep Milletvekillerine de hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ankara çıkarması

24 Haziran seçimlerinin ardından, siyasette yeni dönem başlamasıyla birlikte, Gaziantep protokolü Ankara çıkarması yaptı. Kent protokolü eski Bakan Mehmet Şimşek’e veda, milletvekillerine ise hayırlı olsun ziyareti yaptı.

KİMLER GİTTİ?

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in başkanlık ettiği heyette, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, GSO Meclis Başkanı Adil Konukoğlu, GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, GTO Meclis Başkanı M.Hilmi Teymur, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, GTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, GAİB Hububat İhracatçılar Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Mustafa Yalçın, AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Sait Kılıç, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, Nizip Belediye Başkanı Fevzi Akdoğan, Yavuzeli Belediye Başkanı Kemal Sakaroğlu, Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir ve Karkamış Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan yer aldı.

ŞİMŞEK’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Gaziantep heyeti, ilk olarak 3 dönem Gaziantep milletvekilliği yapan eski Bakan Mehmet Şimşek’i ziyaret etti. Gaziantep heyetine, Ak Parti milletvekilleri Ahmet Uzer, Nejat Koçer, Derya Bakbak, Ali Şahin, Mehmet Erdoğan, Sait Kirazoğlu ve Müslüm Yüksel’in de katılımıyla gerçekleşen ziyarette görüş alışverişinde bulunuldu. 12 yıllık siyasi hayatına veda eden Şimşek, kendisine gösterilen vefa nedeniyle Gaziantep heyetine teşekkür etti. Sosyal medyadan açıklama yapan Şimşek,  Gaziantep Valimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve dostlarımızdan oluşan çok kıymetli bir heyet kadir şinas vefa örneği göstererek ziyaretime geldiler. Benim için çok özel yere sahip hemşehrilerimin bu ziyareti samimi ve duygu yüklü idi. Teşekkürler Gaziantep” dedi.

MİLLETVEKİLLERİ İLE TOPLANTI

Gaziantep heyeti, Mehmet Şimşek’e yapılan ziyaretin ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geçti. Burada, yeni milletvekilleri önce tek tek ziyaret edip hayırlı olsun temennisinde bulunuldu, ardından da toplu halde bir araya gelindi. TBMM’deki toplantı odasında yapılan toplantıda, Gaziantep’in problemleri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

17 Temmuz 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz