Vatandaşın yargıya erişiminin sağlanması için acil çözümler üretilmeli

Gaziantep Barosu Başkan Adayı Avukat Ömer Faruk Akan, Adli Açılış Yılı dolayısıyla birmesaj yayımladı.

Vatandaşın yargıya erişiminin sağlanması için acil çözümler üretilmeli

Akan, mesajında; adalet duygusunun geliştiği, vicdanlı ve tarafsız kararların verildiği, liyakatin öne çıktığı, adamım veya adamı anlayışının terkedildiği, güvenin tesis edildiği bir yıl olması temennisinde bulundu.

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren, genç avukatlar başta olmak üzere tüm avukatlardan büyük bir destek gören, ilkeli duruşu, söylemleri , yaptığı çalışmalar ve sunduğu projelerle diğer baro başkan adaylarından bir adım öne çıkan Gaziantep Barosu Başkan Adayı Avukat Ömer Faruk Akan, Adli Açılış Yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akan, “Adalet duygusunun geliştiği, vicdanlı ve tarafsız kararların verildiği, liyakatin öne çıktığı, adamım veya adamı anlayışının terkedildiği, güvenin tesis edildiği bir yıl olmasını istiyoruz” dedi.

Demokratik ve hukukun üstünlüğüne dayalı bir toplumda, bireyin ve toplumun en temel güvencesinin bağımsız ve tarafsız yargı olduğunu belirten Akan, “Türkiye’de Cumhuriyet tarihi boyunca yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı hep sorun olmuştur. Geride bıraktığımız yıl yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığının güçlenmesi bir yana, yargının içinde olduğu içler acısı durum bütün çıplaklığıyla ortaya çıkmıştır.”

“Özelikle yargıya erişimde sıkıntı yaşayan vatandaşın yargıya erişiminin sağlanması için acil çözümler üretilmelidir. Yargı idarenin kontrolünde bir görüntü vermemelidir. Umarım yeni adli bağımsız bir yargı ile bir çok sorun çözülür. İdarenin denetiminde bir yargı görüntüsü olmaması için bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

2 Eylül 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz