VALİMİZ DAVUT GÜL’ÜN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

Ülkemiz son dönemlerde sağlık alanında çok önemli yeniliklere imza atmıştır. Bugün, vatandaşlarımıza sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesine baktığımızda bu değişimi açık bir şekilde görmekteyiz.

VALİMİZ DAVUT GÜL’ÜN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

Bizler “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” anlayışıyla hareket eden bir neslin temsilcileriyiz. Çünkü sağlıklı bir toplumun olması sağlıklı bireylere bağlıdır. Sağlık hizmetlerinin kaliteli bir şekilde vatandaşlara ulaştırılmasında en büyük görev ise hekimlerimize düşmektedir.

İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden birisi olan hekimlik, önemini hiçbir dönemde kaybetmemiş ve özellikle Türk toplumunda kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür.

Doğumdan ölüme kadar her an bizleri yaşatmayı, acılarımızı azaltmayı ve bizlere daha kaliteli bir yaşam sunmayı hedefleyen tüm sağlık çalışanlarımızın bu nedenle hakkını ödeyemeyiz.

Bu duygu ve düşünceler ile sağlıklı toplum olabilme yolunda ve sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmemiz adına var gücüyle, özveriyle çalışan başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.

14 Mart 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz