Valilik’ten basın açıklaması kararı

Gaziantep Valiliği, kamu kurum ve kuruluşlarının bahçe ve eklentilerinde, ibadethaneler, avluları ve eklentilerinde, eğitim öğretim kurumlarında, bahçelerinde ve 50 metre yakınında artık basın açıklaması yapılamayacağını duyurdu.

Valilik’ten basın açıklaması kararı

Gaziantep Valiliği’nin aldığı kararla, kentte basın açıklamalarının yapılacağı yerler hakkında alınan karar kamuoyuyla paylaşıldı. Alınan kararın, Anayasa ve Avrupa İnsan Haklan Sözleşmesinin düşünce ve kanaatleri açıklama ve yayma hürriyeti kapsamında, kentte gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılacak basın açıklamaları faaliyetlerinin, kamu güvenliği açısından düzenlenmesi amacını taşıdığı bildirildi.

Alınan karar gereği, kamu kurum ve kuruluşlarının bahçe ve eklentilerinde, ibadethaneler, avluları ve eklentilerinde, eğitim öğretim kurumlarında, bahçelerinde, eklentilerinde ve 50 metre yakınında artık basın açıklaması yapılamayacak.

Basın açıklamasının yapılamayacağı zaman ise şöyle açıklandı: “İlimizden kamuya açık alanlarda gerçek ve tüzel kişiler tarafından, basın açıklaması yapmak güneşin batışından güneşin doğuşuna kadar geçecek süre içerisinde yasaktır.

Gaziantep Valiliği tarafından yürütülecek hükümlerin, yeni bir karar alınana kadar geçerli olduğu ve yayınlandığı gün yürürlüğe girdiği kaydedildi.

12 Aralık 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz