Uzer'in istifası bekleniyor

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer'in istifa etmesi için genel merkezin tavsiyede bulunduğu iddia edildi.

Uzer'in istifası bekleniyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son konuşmasıyla birlikte genel merkezden edinilen bilgiye göre Ahmet Uzer'in istifa etmesi için tavsiyede bulunduğu ve bu istifanın her an gelebileceği iddiaları kuvvet kazanıyor.

Geçtiğimiz cuma günü Gaziray test sürüşünde yaptığı konuşma nedeniyle büyük tepki toplayan ve olayın Gaziantep'ten çıkıp bir anda ülkenin gündemine girmesi AK Parti'de ciddi sıkıntılara yol açmıştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in bu konuda ulusal televizyon ve gazetelere açıklama yapmasına rağmen, tepkilerin dozu inmemişti. Alıan bilgiye göre son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan son konuşmasında, " kimse kendini bulunmaz Hint kumaşı sanmasın, Kibriyle saygısızlığıyla yanlışıyla kabalığıyla milletimizi üzen kim varsa hepsini de biz üzeceğiz." demişti. Bu söz üzerine Ahmet Uzer'in bugün veya en geç yarın istifasını vereceği iddiaları kuvvet kazandı. 

GÖZ DAĞI VERMİŞTİ

Seçimlerden sonra bazı konuları masaya yatıracaklarını belirten Erdoğan, “Kibriyle saygısızlığıyla yanlışıyla kabalığıyla milletimizi üzen kim varsa hepsini de biz üzeceğiz. Bu arada AK Parti'nin gölgesinde büyüyüp fırsattan istifade karşısına geçenleri de unutmayacağız. Bu trenden inen bir daha bu trene binemez. Kimse kendini bulunmaz Hint kumaşı sanmasın. Türkiye'nin en güçlü partisi AK Parti'nin kadro problemi hamdolsun yoktur. Bu partiyi milletimiz kurmuştur, siz kurdunuz. Tabelasını da milletimiz asmıştır. Bugüne kadar milletimiz getirmiştir. Bundan sonra da milletimiz ayakta tutacaktır. Şahsım dahil herkes partimizin çatısı altında milletimize ve ülkemize hizmetle mükellefiz. Bu bayrak yarışında kimler geldi kimler geçti.” dedi.

29 Mart 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Yalan haber.. Geçin bu haberleri uzer görevinin basında bır haftadır alınmadı secimden sonra mı alınıcak..
Ahmed30 Mar 2019 22:50:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan millete hizmetkar olarak varız dedi. Ama Ahmet Uzer halkı öküz gözünde görüyor bu şahsın milletin vekili olma gibi bir hakkı yoktur çünkü insanı insan olarak görmüyor
Mahmut 30 Mar 2019 17:27:36