Uyuşturucu tacirlerine büyük darbe! Bir TIR dolusu eroin yakalandı

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Van'dan İstanbul'a giderken kentte durdurulan bir TIR'da 1 ton 271 kilogram eroinin ele geçirildiğini açıkladı.

Uyuşturucu tacirlerine büyük darbe! Bir TIR dolusu eroin yakalandı

Erzincan'da Durdurulan Bir TIR'da 1 Ton 271 Kilogram Eroin Yakalandı

Bir istihbaratı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Erzincan-Erzurum kara yolundaki uygulama noktasında durumundan şüphelenilen 06 BCD 99 plakalı TIR'ı durdurup, kapalı olan çekicisinde arama yaptı. TIR'da 1 ton 271 kilogram eroinin ele geçirildiği açıklandı.

ERZİNCAN EMNİYETİNDEN DEV OPERASYON 

Arama sonucunda, Van'dan İstanbul'a gittiği belirlenen TIRın çekicisindeki dondurulmuş hayvan yağları arasına saklanan yüklü miktarda eroin ele geçirildi. Halen arama ve eroinin miktarının tam tespiti için polislerin çalışmasının sürdüğü TIR'daki 3 kişi gözaltına alındı. Olayın ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Aksoylu uygulama noktasına gelerek, operasyona ilişkin bilgi aldı.

Vali Arslantaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uyuşturucu tacirlerine yönelik yapılan operasyonların aralıksız sürdüğünü söyledi. TIR'daki aramada yüklü miktarda eroin ele geçirildiğini anlatan Ali Arslantaş, polisleri başarılı operasyonları sebebiyle kutladığını dile getirdi. Arslantaş, operasyonun ardından ele geçirilen uyuşturucunun miktarına ilişkin ölçümler yapıldığını anlatarak, "Ele geçirdiğimiz eroinin daralı ağırlığı 1 ton 271 kilogramdır." dedi.

TIR, XNARKOTİK KÖPEĞİ İLE ARANDI 

Valilikten konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada ise uyuşturucu ile mücadele kapsamında, Van'dan İstanbul'a giden sakatat yüklü bir TIR'da narkotik dedektör köpeğin tepki vermesi üzerine savcılık talimatıyla arama yapıldığı aktarıldı.

Arama sonucu hayvanların kuyruk yağlarının içine gizlenen daralı ağırlığı 1 ton 271 kilogram eroin ele geçirildiği anlatılan açıklamada, olaya ilişkin zanlılar H.Ç, R.Y. ve S.Y'nin gözaltına alındığı belirtildi. Açıklamada, bu kişiler hakkında "uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan tahkikata başlandığı bildirildi.

EROİNİN MİKTARI POLİSLERİ ŞAŞIRTTI

İl Emniyet Müdürü Şensoy ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, TIR'daki aramalarında ilk etapta ele geçirilen eroin miktarının 500 kilogram olduğunu tahmin ettiklerini ancak genişletilen aramada bir miktar daha eroin elde ettikleri anlattı. Şensoy, detaylı arama ve ölçümler sonucu TIR'da ele geçirilen eroin miktarının tahminlerinin üzerinde çıktığını ifade etti. Polislerce el konulan TIR'daki aramalarının tamamlandığı ve elde edilen uyuşturucunun İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğü öğrenildi.

6 Aralık 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz