ULAŞABİLİR VALİ OLACAĞIM

​Son valiler kararnamesi ile Sivas’tan Gaziantep’e atanan Vali Davut Gül, "Terleyen, ulaşılabilir vali ve Gazianteplilerin valisi olacağız. Evet, devletin valisiyiz ama devletin valisinden öte halkın valisi olmak istiyoruz." dedi.

ULAŞABİLİR VALİ OLACAĞIM

Sivas valisi iken son Valiler Kararnamesi ile Gaziantep Valiliğine atanan Vali Davut Gül, bugün itibariyle görevine başladı. Vali Gül’ü Gaziantep Valiliği önünde protokol heyeti karşıladı.
Dün gece kente gelen Vali Gül, ilk olarak sabah erken saatlerde Suriye sınırındaki Karkamış'a giderek incelemelerde bulundu. Daha sonra aracı ile valilik makamına gelen Vali Gül'ü, burada kent protokolü karşıladı. Vali Gül, kendisini karşılayanlarla tokalaşıp tanıştıktan sonra basın toplantısı düzenledi.

Gaziantep’teki görevine başlayan Vali Gül için, Gaziantep Valiliği önünde karşılama töreni düzenlendi. Valilik binası önünde çiçeklerle karşılanan Vali Gül, valilik makamında göreve başlama imza töreninin ardından, valilik toplantı salonunda kent protokolü ve kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.

Burada konuşan Vali Gül, halkın valisi olacağını, fakir fukara ve garip gurabanın öncelikli takip edeceği konular arasında yer alacağını belirterek, "Terleyen, ulaşılabilir vali ve Gazianteplilerin valisi olacağız. Evet, devletin valisiyiz ama devletin valisinden de öte halkın valisi olmak istiyoruz." dedi.

Gaziantep ile ilgili sözü, fikri ve derdi olan herkes ile beraber projeler gerçekleştireceklerini ifade eden Vali Gül, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başta olmak üzere milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla ve sivil toplum kuruluşları ile iş dünyası ile beraber çalışacaklarını belirtti.
Vali Gül, "FETÖ başta olmak üzere şimdiye kadar olduğu gibi tüm terör örgütleri ile kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz. Terör örgütlerinin vatandaşımızın huzurunu bozması da bizim için kırmızı çizgidir. Dolayısıyla da hiçbirine hiçbir yerde asla müsamaha edilmeyecek." ifadelerini kullandı.

"YATIRIMCININ ÖNÜNDEKİ ENGELLERİN KALDIRILMASI ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ"

Gaziantep’in önemli bir ticari ve sanayi potansiyeli olduğuna dikkat çeken Gül, "İstihdamın, ihracatın ve üretimin artırılması ile bunun önündeki engellerin kaldırılması da bizim asli vazifemizdir. Antep'in önemli bir ticari ve sanayi potansiyeli var. Yatırımcının önündeki engellerin kaldırılması başlı başına işlerimizden bir tanesidir." şeklinde konuştu.
Vali Gül, Gaziantep’in turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesi için de ellerinden gelen ne varsa yapacaklarını aktardı.

"FAKİR FUKARA VE GARİP GURABA ÖNCELİKLİ TAKİP EDECEĞİMİZ KONULAR ARASINDADIR"

"Fakir fukara ve garip guraba öncelikli takip edeceğimiz konular arasındadır." diyen Gül, "Şehit ve gazi aileleri cumhurbaşkanımızın il valilerine emaneti aynı zamanda talimatlarıdır. Onları gözümüzün nuru başımızın tacı olarak kabul edeceğiz, ediyoruz. Kadınlar, gençler yaşlılar ve çocuklar da ilgileneceğimiz konular arasındadır." diye konuştu.
Eğitimde son yıllarda çok önemli yatırımların yapıldığını ifade eden Gül, tekli eğitime geçme ve mesleki eğitimin artırılması, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırmasının öncelikli takip edecekleri konular arasında olduğunu vurguladı.

"HALKIN VALİSİ OLMAK İSTİYORUZ"

Gül, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması, uyuşturucu ile mücadele ve trafik güvenliğinin sağlanması ile trafik ve çevre gürültüsünün azaltılmasının da olmazsa olmazlarından olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturu ile terleyen vali, ulaşılabilir vali, Gazianteplilerin valisi olacağız. Evet, devletin valisiyiz ama devletin valisinden de öte halkın valisi olmak istiyoruz. İstiyoruz ki şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada gerek valilik makamına güvensinler gerekse de bireysel olarak il valisine güvensinler."

Gaziantep'in en büyük zenginliğinin toplumsal barışı olduğunun altını çizen Gül, "Bütün farklılıklarına rağmen o toplumsal barışı bir arada tutarak büyüyen, gelişen ve üreten bir şehir. Bunun da muhafaza edilmesi lazım. Cumhurbaşkanımızın tüm illere gittiğinde örnek gösterdiği ‘Antep modeli’nin gelişerek artması lazım. Şu an 12 milyar dolar olan dış ticaretimizde gelişerek inşallah 2023'te 23 ve mümkünse 27 milyar dolar olması, bunun aşağısında olmaması ve hükümet politikalarının en iyi uygulandığı şehir olması büyük temel hedeflerimiz arasındadır." diye belirtti.

"VATANDAŞIN TALEPLERİNİ VATANDAŞIN LEHİNE YORUMLAYALIM"

Gül, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinden de vatandaşın taleplerini ise vatandaşın lehinde yorumlamalarını isteyerek, şunları kaydetti: "Yani vali söylerse yaparız denilen hangi konu varsa şimdiden talimatımdır; benim söylemem ile yapılabilecek her şeyi yapalım. Benim söylemem ile yapılmayacak bir şey de zaten hukuken mümkün değildir ve burada sizin de bizim de yapabileceğimiz hiçbir şey yok. İnisiyatifi vatandaşın lehine inanalım."

Toplantıya katılan herkese teşekkür eden Vali Gül, Gaziantep’i çok daha güzel yerlere getireceklerine inandıklarını da sözlerine ekledi.

7 Kasım 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz