Türkiye dünyanın en büyük halı ihracatçısı

Royal Halı Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Koca, "2017 verilerine göre 1,85 milyar dolar ihracatla Türkiye dünyada en büyük halı ihracatçısı konumuna gelmiştir." dedi.

Türkiye dünyanın en büyük halı ihracatçısı

Royal Halı tarafından bayilere yönelik düzenlenen "Liderler Zirvesi 2018" toplantısı, Antalya Kundu'da gerçekleştirildi.

Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Nazif Koca, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, gerek finansman gerekse kalifiye kadro konusunda sorunlarının kalmadığını, tüm olumsuzlukları geride bıraktıklarını ve beyaz bir sayfa açtıklarını söyledi.

Royal, Atlas ve Pierre Cardin markaları ile şartlar ne olursa olsun yatırımlara ara vermeden devam edeceklerini dile getiren Koca, Avrupa, Amerika ve Ortadoğu ülkelerinden sonra rotayı Kuzey Afrika pazarına çevirdiklerini ifade etti.

İhracata çok önem verdiklerini vurgulayan Koca, şöyle konuştu:

"Türkiye olarak dünya halı ihracatında Çin, Hindistan ve Belçika gibi dev halı üreticilerini geride bıraktık ve birinci sıraya yerleştik. 2017 verilerine göre 1,85 milyar dolar ihracatla Türkiye dünyada en büyük halı ihracatçısı konumuna gelmiştir. Temsil ettiğimiz markaların yeni showroomları açılıyor. Geçen yılın ilk 2 ayına göre bu yılın ilk 2 ayında ihracatımız ciddi oranda büyüme gösterdi. Yıl sonu için 700 bin metrekarelik ihracat hedefimiz bulunmakta. Rotamızı Kuzey Afrika'ya çevirdik. Çok yakında Fas, Tunus ve Cezayir'de yeni showroomlar açarak tüm Kuzey Afrika ülkelerine ulaşmış olacağız. Bugün 15'ten fazla ülkeye satışımız söz konusu. Makedonya, Kosova ve Arnavutluk'ta da yeni showroomlar açılacak."

Koca, 3 markada 11 farklı koleksiyon oluşturulduğunu da sözlerine ekledi.

Royal Halı Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Atılgan da hedeflerinin bugünden başlayarak markalarını önümüzdeki yıllarda daha iyi noktalara taşımak ve kaliteyi ön planda tutarak hızlı bir şekilde büyümek olduğunu bildirdi.

27 Şubat 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz