'Türkiye bölgenin en güçlü ülkesi'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’de vatandaşlara seslendi: “Türkiye bölgenin en güçlü ülkesidir. Bölgeyi ekonomik olarak denetleyebilecek gücümüz var. Yani bölgeyi barış havzasına dönüştürebiliriz.”

'Türkiye bölgenin en güçlü ülkesi'

Denizli’de temaslarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı’yı makamında ziyaret etti. Daha sonra belediye önünde toplanan vatandaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacaklarını söyledi.

Kavgadan uzak bir siyaset anlayışını benimsediklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Alın terine değer vereceğiz. Biz sadece Babadağ’da değil tüm Türkiye’de hiçbir çocuğun yatağa aç girmesini istemiyoruz” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, belediye hizmetlerinde parti ayrımı yapılmaması gerektiğine işaret etti. “Hangi kavgadan kim kârlı çıkmıştır?” diye soran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

 

Barış havzası

“Sözüm söz bütün Ortadoğu’yu barış havzasına döndüreceğiz. Ortadoğu’da yaşayanların tamamı akrabalarımız. Niye kavga ediyoruz ve silah gönderiyoruz? Niçin insanlar birbirini öldürüyor? Türkiye bölgenin en güçlü ülkesidir. Bütün bu bölgeye ekonomik olarak en büyük yatırımları yapabilecek potansiyele sahip olan ülkedir. Bölgeyi ekonomik olarak denetleyebilecek gücümüz var. Yani bölgeyi barış havzasına dönüştürebiliriz.”

Atatürk’ün, “Askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun iktisadi zaferlerle taçlandırılmadıkça sonuçsuz kalır” sözünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 17 yılda 170 milyar dolar faiz ödediğini ileri sürdü. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şimdi, ne kurdular? Borçlanma Genel Müdürlüğü. Borçları yönetemiyorlar artık. Bunu da bereket versin Resmi Gazete’de yayınladılar da orada gördük. Yeniden Kuvayımilliye ruhuyla ayağa kalkmak zorundayız. Sağı, solu demeden hepsini yeniden kucaklamak zorundayız. Kuvayı Milliye ruhuyla memleketimize sahip çıkacağız.”

Park açılışına katıldı

Kılıçdaroğlu, daha sonra belediye tarafından yaptırılan tekstil çarşısı ve butik otelin açılışını yaptı, sosyal tesislerin temeline harç bıraktı. Kılıçdaroğlu, Merkezefendi ilçesine de geçerek 7 Haziran’da yaşamını yitiren CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın adının verildiği parkta düzenlenen törene katıldı. Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından ‘Kazım Aslan’ adı verilen parkın açılış kurdelesini kesti.

19 Eylül 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz