Türkeş’e ayıp etmeyin

Gaziantep’te neredeyse bütün devlet büyüklerinin isminin bir şekilde yaşatıldığını belirten Ahmet Murat Karagülle Alparslan Türkeş’in isminin ise hiçbir yerde olmadığını söyledi.

Türkeş’e  ayıp etmeyin

Karagülle Türkeş’in adının park, cadde, köprü,kavşak veya bulvara verilemesi için Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe verdi.

Karagülle’nin dilekçesi şöyle; “5216 Sayılı kanunun 7. Maddesi 1. fıkrasının (g) bendi gereğince , ‘’ meydan,bulvar, cadde,yol ve sokak ad ve numaraları ile bunlar üzerindeki binalara numara verilmesi işlerini gerçekleştirmek‘’ görev ve yetkisi Büyükşehir Belediyesine aittir.  

Gaziantep ilimizde Milli ve Manevi şahsiyetlerimizin, kültürel değerlerimize sahip çıkan isimlerin , Gaziantep ilimizde cadde , bulvar , köprülü kavşak’lara isimleri verilmiştir ; Rahmetli olan siyasilerimizden , Sn:Muhsin YAZICIOĞLU , Sn:Necmettin ERBAKAN, Sn Turgut ÖZAL , ve ismini sayamadığım bir çok değerli büyüklerimizin isimleri Gaziantep ilimizde yaşatılmaktadır.

Siyasette ahde vefanın önemli olduğunu Türk Milletine hizmet etmiş bir çok şahsiyet gibi kendisini Türk Milletine adamış önemli bir devlet adamı olan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ beyefendinin adının yurt genelinde bir çok yörede parklara,caddelere,bulvarlara ve önemli eserlere verilerek kadirşinaslık örneği sergilenmiştir.

Üzülerek belirtmek isterim ki Gazi Şehrimiz Gaziantep’te ilinde Rahmet-i Rahmana kavuşan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ beyefendinin isminin verilmemesi şahsımı ve Gaziantepli hemşerilerimizi derinden üzmektedir.

Siz değerli Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkili organlarının , Gaziantep ilimizde bu eksikliğin bir an önce giderilmesi için bütün gayret ve özverili çalışmaları esirgemeyeceğinizden şüphemiz yoktur ; geç kalan bu eksikliğin bir an önce giderilmesi temennisiyle , Gaziantep ilimizde bulunan bir caddeye , bulvara , parka veya köprüye Merhum Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ beyefendinin isminin verilmesi hususunu ; Bilgilerinize Sunar Gereğinin yapılmasını arz ederim”

3 Mayıs 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz