Turistler baharda geliyor

Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Bülent Öztürk, 25-28 Ocak tarihleri arasında katıldıkları dünyanın en büyük 5. Fuarı olan EMITT Fuarı’nda Gaziantep’te en iyi şekilde tanıttıkları söyledi.

Turistler baharda geliyor

Öztürk, “Fuarda özel tasarımlı stant ile yerimizi aldık. Gaziantep’imizi en iyi şekilde tanıttık, bahara doğru insanlar Gaziantep’e gelmeye başlar” dedi.

ITE Turkey tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) iş ortaklığında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu sene 22’incisi düzenlenen EMITT, turizm profesyonelleri ile uygun fiyata en iyi tatil destinasyonlarında tatil planlamak isteyenleri ağırladı. Fuarın açılışını, Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Birleşmiş Milletler Turizm Örgütü Eski Genel Sekreteri Taleb D. Rifai, Alman Turizm Sektörü Federal Birliği Başkanı Michael Frenzel, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı (TÜROFED) Osman Ayık, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı (TTYD) Oya Narin, ITE Group Bölge Direktörü Vincent Brain ve ITE Turkey Turizm & Seyahat & Moda Grup Direktörü Hacer Aydın gerçekleştirdi.

GAZİANTEP FUARDAKİ YERİNİ ALDI

85 ülkeden bin 65 katılımcı ve 54 bin 364 ziyaretçinin ağırlandığı fuarda Gaziantep’te yerini aldı. Fuarı değerlendiren Gaziantep Kültür ve Turizm Müdürü Bülent Öztürk, fuarda Gaziantep’i en iyi şekilde temsil ettiklerini ve tanıttıklarını söyledi. Öztürk, fuarın Doğu Akdeniz ve Avrasya’nın en büyük, dünyanın ise 5. büyük Turizm Fuarı olan EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 25-28 Ocak 2018 tarihlerinde 22. kez düzenlendiğini anımsattı.

GAZİANTEP EN İYİ ŞEKİLDE TANITILDI

Fuar süresince Gaziantep’im sahip olduğu kültürel değerler ile turizm potansiyelini en iyi şekilde tanıttıklarını belirten Öztürk, “Gaziantep’i görsel ve basılı tanıtım materyalleri ile en güzel şekilde sergileyip, tanıtımını yaptık. Fuara Gaziantep Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Odası, GATOD ve TÜRSAB GAP BYK iş birliğiyle katıldık. Yurt içinden ve yurt dışından katılımın gerçekleştiği fuarda turizm profesyonellerine ve ziyaretçilere ilimizi en iyi şekilde tanıttık. Gaziantep turizminde hedeflerimize ulaşacağız” diye konuştu.

TURİSTLER BAHARDA GELİR

2018 yılına umutla baktıklarının altını çizen Mehmet Bülent Öztürk, “2018 yılında turizmin Gaziantep’te daha da ilerleyeceğini, turist yoğunluğunun artacağını düşünüyoruz. EMİTT fuarında da profesyonelce bir tanıtım çalışması yaptık. Bahara doğru insanlar Gaziantep’e gelmeye başlar” şeklinde konuştu.

106 ÜLKEDEN 600 TUR OPERATÖRÜ KATILDI

Öte yandan, EMITT Turizm Fuarı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da Davetli Tur Operatörü ( hosted buyer) Programı düzenlendi. TravelShop Turkey iş birliğiyle gerçekleştirilen program kapsamında 106 ülkeden 600 davetli tur operatörü ağırlandı. Tur operatörlerinin katıldığı ülkeler arasında; A.B.D, Arnavutluk, Avusturalya, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Endonezya, Fas, Filipinler, Filistin, Fransa, Gana, Gine, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsviçre, İtalya, Kamboçya, Kanada, Kazakistan, Kenya, Kıbrıs, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Malezya, Meksika, Mısır, Nepal, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Romanya, Ruanda, Rusya, Singapur, Slovenya, Sri Lanka, Suudi Arabistan, Sırbistan, Tanzanya, Tayland, Türkiye, Uganda, Ukrayna, Umman, Ürdün, Vietnam yer aldı.

1 Şubat 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz