Tehlikeli sürücülere ceza

Gaziantep’te polis ekipleri trafik güvenliği ve diğer vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşüren sürücüleri affetmedi.

Tehlikeli sürücülere ceza

Ekipleri denetimlerde kural ihlali yapan 786 sürücüye işlem yaparken, 75 aracı da trafikten men etti.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamayan göre, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik İstasyon Amirlikleri, sorumluluk güzergâhlarında 12.02.2020 günü kent merkezi ve şehirlerarası karayollarında yapılan trafik kontrollerinde; Toplam 3 bin 230 araç ve sürücüsü denetlendi.

trafik güvenliği ve diğer vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşüren;  1 sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan, 9 araç sürücüsüne ve plakasına kırmızı ışık ihlalinden, 196 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 292 aracın tescil plakasına hatalı park etmekten, 3 sürücüye dış ışık donanımı bozuk veya aykırı araç kullanmaktan, 7 sürücüye hatalı şerit değiştirmekten, 1 sürücüye drift atmaktan,  277 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlal etmekten, toplamda 786 sürücü, yolcu ve araç plakasına işlem yapıldı. 75 araç trafikten men edilirken, 1 sürücü belgesine de el konuldu.

13 Şubat 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz