Tehlikeli sürücülere ceza

Gaziantep motosiklet kullanıcılarına yönelik kask ve belge kontrollerinde toplamda bin 26 araç ve sürücüsüne işlem yapıldı. 147 araç da trafikten men edildi.

Tehlikeli sürücülere ceza

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından 13 Ocak 2020 günü il merkezi ve şehirler arası karayollarında yapılan trafik kontrollerinde; 4 bin 830 araç kontrol edildi.

Trafik güvenliği ve diğer vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşüren;6 sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan, 53 araç plakasına kırmızı ışık ihlalinden, 278 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 321 aracın tescil plakasına hatalı park etmekten, 5 sürücüye dış ışık donanımı bozuk veya aykırı araç kullanmaktan, 6 sürücüye hatalı şerit değiştirmekten, 1 sürücüye yayalara ilk geçiş hakkını vermemekten, 1 sürücüye abartı egzoz kullanmaktan, 3 yayaya trafik ışıklarına uymamaktan, 352 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlal etmekten,

Toplamda bin 26 sürücü, yolcu ve araç plakasına işlem yapıldı. Ayrıca 147 araç da trafikten men edilirken, 6 sürücü belgesine de el konuldu.

14 Ocak 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz