Taziye ziyareti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Osmaniye programı için geldiği Gaziantep’te İl Göç İdaresi ve Geri Gönderme Merkezinde incelemelerde bulundu.

Taziye ziyareti

Bakan Soylu, buradaki ziyaretinin ardından yılbaşı gecesi polisin "dur" ihtarına uymayarak kaçan, kovalamaca sırasında açılan ateşle yaşamını yitiren Ekrem Görkem Karakan'ın (16) ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Osmaniye'deki programı için sabah saatlerinde geldiği Gaziantep'te beraberindeki heyetle birlikte Oğuzeli ilçesine hareket etti. İlçede, İl Göç İdaresi ve Geri Gönderme Merkezindeki yetkililer tarafından karşılanan Bakan Soylu, merkezde incelemelerde bulundu. İnceleme sonrası yetkililerden bilgi alan Bakan Soylu, daha sonra il diğer temasları için bölgeden ayrıldı.

EKREM’İN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Bakan Soylu’nun Gaziantep’teki bir diğer durağı ise Şahinbey ilçesine bağlı Kavaklık Mahallesi oldu. Bakan Soylu, Milli Egemenlik Bulvarı'nda yılbaşı gecesi ehliyetsiz olması nedeniyle polisin 'dur' ihtarına uymayan 16 yaşındaki Ekrem Görkem Karakan, polisin açtığı ateş sonucu ağır yaralanarak, hastanede tedavi altına alınmış, hastanede 13 günlük yaşam mücadelesini kaybetmişti. Gaziantep'te bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karakan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunarak, geçmiş olsun dileklerini iletti. Bakan Soylu, 16 yaşındaki Görkem'in ailesine taziye ziyaretinde bulunduktan sonra çevredeki vatandaşlar ile kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Soylu, kara yolu ile kentten ayrılarak, Osmaniye'ye doğru hareket etti.

28 Ocak 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz