HANGİ TAŞDOĞAN'A İNANALIM?

HANGİ TAŞDOĞAN'A İNANALIM?

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, il başkanlığı olduğu dönemde yaptığı açıklamaların tam zıttı açıklamalarda bulunmasıyla şaşırttı. Taşdoğan, MHP İl Başkanı olduğu 22 Mart 2018 tarihinde düzenlediği basın toplantısında, Şamil Tayyar’ın ‘FETÖ Borsası’ iddialarıyla ilgili, “Ucu her kime dokunuyorsa, nereye kadar gidiyorsa bu konuyla ilgili mücadele yapılmalıdır " demişti. Taşdoğan, milletvekili olduktan sonra “Gaziantep’te FETÖ Borsası yoktur” iddiasında bulunarak,  iddia sahipleri AK Parti Eski Milletvekili Şamil Tayyar ve dava arkadaşı MHP Milletvekili Sermet Atay’ı vicdansızlıkla suçlamış oldu.

Maaşlı çalışanıyken Amerikan Hastanesi’nin işletme ortağı olan Muhittin Taşdoğan, ortağı MMT Taşdelen Medikal Sağlık İnşaat Emlak Pazarlama Sanayi Tic. Ltd. Şti, FETÖ’ye ait Safa Özel Öğretim Hizmet ve Eğitim A.Ş.’yi satın aldı. Taşdoğan’ın Başsavcı Musa Çatal’ı defaten ziyaretlerde bulunduğu ve bu ziyaretlerin Safa Özel Eğitim ile ilgisi olup olmadığı merak ediliyor.

MHP’nin çiçeği burnunda Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, il başkanlığı döneminde yaptığı açıklamanın tam zıttı açıklamalarda bulunmasıyla şaşırttı.

İl Başkanı Taşdoğan, o tarihte Ak Parti Milletvekili Şamil Tayyar’ın FETÖ Borsası iddialarına, “ucu her kime gidiyorsa, her kime dayanırsa mücadele edilmeli” demişti. Milletvekili Taşdoğan ise  “Gaziantep’te FETÖ Borsası yoktur. Bu iddianın ortaya atanlar vicdansızdır” dedi.

Taşdoğan son açıklamalarıyla Ak Parti Eski Milletvekili Şamil Tayyar ve MHP Milletvekili Sermet Atay’ı hedef aldığı öne sürüldü.

DOKTOR MİLLETVEKİLİ’NDEN ŞOK ÇIKIŞ

MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan, düzenlediği ilk basın toplantısında; “Gaziantep’te ‘FETÖ Borsası var’ demek vicdansızlıktır. Gaziantep’i tanımamaktır. Gaziantep Adliyesi’ni tanımamaktır. Gaziantep’in o zamanda milletvekili olan şu anda Adalet Bakanı olan Abdulhamit Gül adalet dağıtırken, Gaziantepli birinin ağzından Gaziantep’te borsa oluşması demesi talihsiz bir açıklamaydı. Dolayısıyla Gaziantep’te böyle bir şey yoktur. Gaziantep’in hakim ve savcıları namusu insanlardır. Kanunlar ve vicdanları çerçevesinde karar verirler. Bunlar dedikodudur” dedi.

5 AY ÖNCE FARKLI SÖYLEMİŞTİ

Milletvekili Taşdoğan, oysa yaklaşık 5 ay önce MHP il Başkanı’yken farklı açıklamalarda bulunmuştu.  AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar’ı FETÖ Borsası iddiaları üzerine MHP İl Başkanı Taşdoğan,22 Mart 2018’de  “Ucu her kime dokunuyorsa, nereye kadar gidiyorsa bu konuyla ilgili mücadele yapılmalıdır” dediği ortaya çıktı.

TAYYAR VE ATAY’I NEDEN HEDEFE KOYDU?

İl Başkanı olduğu dönemden farklı açıklamalarda bulunan MHP Milletvekili Muhitin Taşdoğan, bu açıklamalarıyla, AK Parti Eski Milletvekili Şamil Tayyar ve dava arkadaşı MHP Milletvekili Sermet Atay’ı hedefe koyduğu öne sürüldü. Bilindiği gibi Şamil Tayyar, sadece Gaziantep’i kastetmeden FETÖ Borsası kurulduğu iddiasında bulunmuştu. MHP Milletvekili Sermet Atay’da Şamil Tayyar’ın iddialarını destekleyen açıklamalar yapmıştı.

TAŞDOĞAN’A ELEŞTİRİ PARTİSİNDEN GELDİ

MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan’a iki farklı açıklamasından dolayı en büyük tepki partisi içinden geldi. İsmini vermeyen MHP’liler, “FETÖ Borsası iddiasında bulunan Şamil Tayyar milletvekilliğinden önce araştırmacı gazeteciliğiyle bilinen bir siyasetçi. Milletvekilimiz Sermet Atay ise bir hukukçu yani Gaziantep’in ünlü avukatlarından biri. İki isimde bu iddialarda bulunurken doktor olan Muhittin Taşdoğan’ın farklı söylemlerde bulunmasını doğru bulmuyoruz. Keza il başkanı yaptığı dönemde şimdi milletvekiliyken yaptığı açıklamaların tam tersi açıklamalarda bulunmuştu. İl Başkanı’yken ucu nereye giderse gitsin mücadele edilsin ve konunun araştırılması gerektiğini söyleyen Sayın Milletvekilimiz araştırdı mı ki, FETÖ Borsası yoktur diyor.”

ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERE SAHİP ÇIKMADI

Milletvekili Taşdoğan’ın il başkanlığı döneminde Gaziantep Üniversitesi’ndeki ülkücü öğrencilere sahip çıkmadığını ve mağduriyetlerini görmezden geldiğini hatırlatılarak, sözlerini şöyle sürdürdüler:” Ülkücü şehidimiz Fırat Çakıroğlu’nu andıkları için ülkücü öğrencilerimiz hakkında Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü soruşturma açtı. Hatta bu öğrenciler çeşitli cezalarda aldılar. O dönemde ülkücü gençlere sahip çıkmadığı gibi mağduriyetlerini görmezden geldi. Oysa Milletvekilimiz Sermet Atay, milletvekili olduktan sonra Gaziantep Üniversitesi’nin mezuniyet törenine Rektörlüğün soruşturma açtığı öğrencilerle giderek, Rektör’e gerekli mesajı en güçlü şekilde vermiştir. Sayın Milletvekilimiz Taşdoğan’dan bilgisi dahi olmadığı FETÖ Borsası konusunda açıklamalar yapmak yerine ülkücü öğrencilerimize aynı duyarlılıkla sahip çıkmasını beklerdik.”

İKİ FARKLI TAŞDOĞAN

Muhittin Taşdoğan, MHP İl Başkanı görevi yürüttüğü dönemlerde aynı zamanda Amerikan Hastanesi’nde doktor olarak çalışıyordu. Taşdoğan, hastanenin çalışanıyken, işletme ortağı oldu. Muhittin Taşdoğan, ortağı MMT Taşdelen Medikal Sağlık İnşaat Emlak Pazarlama Sanayi Tic. Ltd. Şti, FETÖ’ye ait Safa Özel Öğretim Hizmet ve Eğitim A.Ş.’yi satın aldı. Safa Özel Eğitim, 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra 4 Ağustos 2016 tarihinde kapatıldı.

BAŞSAVCI ÇATAL’I DEFATEN ZİYARET ETTİ

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, son HSK Kararnamesi ile yeni açılan Sakarya Bölge Adliye Başsavcılığı’na atandı. Yargıtay üyesi olması beklenen Çatal, FETÖ soruşturmalarından yetersiz kaldığı iddiasıyla HSK müfettişlerinin düşük not verdiği için Yargıtay üyesi olamadı.  Yargıtay üyesi olamayacağını öğrenen Musa Çatal’ın Gaziantep’te bir yıl daha kalmak istemesine rağmen Sakarya Bölge Adliye Başsavcılığı görevine atandı. Başarılarıyla Gaziantep’in gururu olan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün bu sürece destek verdiği öne sürüldü.

MHP Milletvekili Taşdoğan’ın Başsavcı Musa Çatal’ı defaten ziyaretlerde bulunduğu ve bu ziyaretlerin kapatılan FETÖ’nün Safa Özel Eğitim ile ilgisi olup olmadığı merak ediliyor.

 

2 Ağustos 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz