Tam kadro kayıt

24 Haziran’da gerçekleştirilen Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından mazbatalarını alan AK Parti Gaziantep milletvekilleri TBMM’ye giderek kaydını yaptırdı.

Tam kadro kayıt

Burada gazetecilere baklava, fıstık ikramında bulunan Abdulhamit Gül "İnşallah fıstık tadında, baklava tadında güzel bir dönem geçer. Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım; güzel bir yasama geçer diye temenni ediyoruz" dedi.

24 Haziran seçimlerinde Gaziantep’ten AK Parti milletvekili seçilen Abdulhamit Gül, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Ali Şahin, Derya Bakbak, Müslüm Yüksel ve Mehmet Sait Kirazoğlu, TBMM’ye mazbatalarını aldıktan sonra TBMM’nin yolunu tuttu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gelen vekilleri burada kaydını yaptırdı.

TAM KADRO KAYIT

24 Haziran'da gerçekleştirilen Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından mazbatalarını alan milletvekilleri TBMM Şeref Holü'nde kayıt işlemlerini yaptırmaya devam ediyor. 24 Haziran seçimlerinin ardından mazbatalarını alan AK Parti Gaziantep milletvekilleri Abdulhamit Gül, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Derya Bakbak, Ali Şahin, Müslüm Yüksel ve Mehmet Sait Kirazoğlu TBMM’de kaydını yaptırdı.

GAZETECİLERE BAKLAVA İKRAMI

AK Parti Gaziantep Milletvekilleri TBMM’de kaydını yaptırdıktan sonra burada gazetecilere Gaziantep’ten götürdükleri baklava ve fıstık ikramında bulundu. Abdulhamit Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada "İnşallah fıstık tadında, baklava tadında güzel bir dönem geçer. Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım; güzel bir yasama geçer diye temenni ediyoruz. Ülkemiz, milletimiz, demokrasimiz için hayırlı olsun " diye konuştu.

TASARI HAZIR

Öte yandan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, son günlerde yaşanan çocuk kaçırma ve taciz olaylarına ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. Gül, "cinsel istismara ilişkin düzenleme" konusunda, "Hükümetimizin bu konuda hazırladığı tasarı vardı. Seçim nedeniyle yürürlüğe giremedi. Yeni dönemde milletvekillerinin vereceği kanun teklifiyle yasama faaliyeti olacak. Bu konuda en ağır cezayı getirecek düzenlemeyi hep beraber yapacağız” şeklinde konuştu.

MECLİSİN EN GENÇ İSİMLERİNDEN BİRİ MÜSLÜM YÜKSEL

Öte yandan AK Parti Gaziantep eski milletvekili Abdülkadir Yüksel'in oğlu Müslüm Yüksel en genç milletvekillerinden biri olarak kayıt yaptırdı. Yüksel, 24 yaşında avukat olduğunu belirterek, "Çok mutluyum. Genç yaşta milletimize hizmet edecek olmanın gururunu yaşıyorum. İnşallah hayırlı bir dönem olur" ifadelerini kullandı.

4 Temmuz 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz