İntihara teşebbüs mü?

Gaziantep'te nişanlısından ayrılan Suriye genç aracın önüne atlayarak intihara kalkıştı. Hastaneye kaldırılan gencin hayati tehlikesi sürüyor.

İntihara teşebbüs mü?

Valilik o iddialara açıklık getirdi

İntihara teşebbüs

Gaziantep’te nişanlısından ayrılan bir genç seyir halindeki otomobilin önüne atlayarak intihara kalkıştı. Ağır yaralanan gencin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Olay anına ait görüntüler sosyal medyada “Lüks araçlardan para almak uğruna aracın önüne atladı” şeklinde yorumlanınca Gaziantep Valiliği açıklama yaptı.

Edinilen bilgiye göre olay, pazartesi gecesi Abdulkadir Aksu Bulvası’nda meydana geldi. Bir arkadaşı ile konuşan Suriye uyruklu 22 yaşında Ali A., aniden yoldan geçmekte olan bir otomobilin önüne atladı. Otomobilin çarpmasıyla ağır yaralanan genç, çağırılan ambulansla 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil serviste yapılan ilk müdahalesinde belinde kırık olduğu belirlenen gencin hayati tehlikesi bulunduğu açıklandı.

PARA İÇİN Mİ ATLADI?

Öte yandan yaşanan olay sosyal medya kullanıcıları tarafından olay “Suriyeli gençler para alabilmek için lüks araçların önüne atladılar” şeklinde yorumlandı. Gaziantep Valiliği de iddialar üzerine bir açıklama yaptı.  

 

 

GAZİANTEP VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Valilik, yaptığı açıklamada olayın bir intihara teşebbüs olduğunu bildirdi. İddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: Bazı sosyal medya hesaplarında Gaziantep’te bir gencin kendisini yoldan otomobilin önüne attığı bir video kullanılarak, yabancı uyruklu gençlerin kendilerini lüks otomobillerin önüne atmak sureti ile kazaya karışan otomobil sahiplerinden para almaya çalıştığı yolundaki bilgiler paylaşılmaktadır. Bu bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

MÜNFERİT BİR VAKA

Bahse konu olay 24 Şubat 2020 tarihinde saat 22.00 sıralarında 15 Temmuz Mahallesi Abdulkadir Aksu Bulvarı üzerinde meydana gelmiştir. Olay münferit bir vakadır. Görüntülerde yer alan ve 22 yaşında olan yabancı uyruklu genç, özel problemleri sebebi ile bir aracın önüne atlayarak intihar girişiminde bulunmuş olup, belindeki kırık nedeni ile hastanede yoğun bakımda yatmaktadır ve hakkında intihara teşebbüsten işlem yapılmıştır. Görüntülerdeki diğer şahıs polise verdiği ifadede olayı doğrulamıştır. İntihara teşebbüs eden kişi daha önce herhangi bir aracın önüne atlamadığı gibi şimdiye kadar ilimizde yaşayan hiçbir yabancı uyruklu vatandaş ile ilgili böyle bir olay yaşanmamıştır.”

26 Şubat 2020 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz