SOSYAL DEMOKRAT PARTİDEN DAHA FAZLASIYIZ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, katıldığı bir televizyon programında ezber bozan açıklamalarda bulundu.

SOSYAL DEMOKRAT PARTİDEN  DAHA FAZLASIYIZ

AK Parti’li Şahin, partisinin sosyal politikalarının bir sosyalist partinin uygulamaları gibi olduğunu savundu. Şahin, “Bizim sosyal politikalarımız, sosyal demokrat diye tanımlanan dünyanın çok daha ilerisidir” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bir televizyon kanalında Okan Bayülgen'in sunduğu Uykusuzlar Kulübü'ne konuk oldu. Şahin, özel hayatından, siyaset kariyerine birçok konuda güldüren ve ses getiren açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE ANISINI PAYLAŞTI

Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaşadığı komik anısını da programda paylaştı. Okan Bayülgen'in, "r" harfini söyleyemediğini hatırlattığı Fatma Şahin, "R'leri hafif söylüyorum. Olan bu yapacak bir şey yok" diyerek hem güldü hem de güldürdü. Erdoğan ile ilgili hatırasını da anlatan Şahin, "2002 yılında milletvekili adayıyım. Cumhurbaşkanımız Gaziantep'e geldi. Bana, Gaziantep'in meşhur yerlerini sordu. Rumkale dedim. Baktım Yumkale yazıyor. 'Efendim, Rize'nin 'r'si dedim' düzeltti. 'Başka neresi var' dedi. Yesemek dedim. 'Baktım bu sefer de Resemek yazıyor. 'efendim bu sefer gerçek 'r', diğer 28 harf sağlam' dedim" diye konuştu.

 

 

KOMİK ANLAR STÜDYOYU KAHKAHAYA BOĞDU

Programda, Fatma Şahin'in 25 Aralık koşusu için start vermeye hazırlandığı anda korumasının denemek amacıyla erken ateşlediği silah ile ilgili görüntüler de yayınlandı. Şahin'in o anlardaki zorlu ve komik anları stüdyodakileri kahkahalara boğdu. Görüntüleri izleyince kahkahalara boğulan Fatma Şahin, "25 Aralık koşusuna ben start verecektim. Yanımızdaki koruma, güvenlik arkadaşımız. Ben de neye baktığını anlamadım. Deneme yapıyormuş. Sema bunu niye yaptın diyorum. 'deneme yaptım' diyor. Gerçek silah olsaydı beni vurmuştu herhalde" dedi.

AK PARTİ’NİN POLİTİKALARI SOSYALİST BİR PARTİNİNKİ GİBİ

AK Parti’li Fatma Şahin, partisinin sosyal politikalarına ilişkin açıklamalarda da bulundu. Partisinin bu alandaki politikalarının sosyalist bir partinin uygulamaları gibi olduğunu savunan Şahin, şunları kaydetti: “AK Parti’nin sosyal politikaları aynen bir sosyalist partisi gibi. Sosyal adalet, sosyal barış…  Bizim yaptığımız politikalar sosyal demokrat bir partinin yaptığı politikalar üzerinde. Mesela kadını ve çocuğu merkeze aldığımız sosyal destek programları dünyanın hiçbir yerinde yok. Doğan her çocuk sigortalı doğuyor. 18 yaşına kadar da bütün sağlık imkanlarında sosyal güvence altında. Vallahi Amerika’da yok bu. AK Parti’nin uygulamaları sosyal demokrat bir partinin uygulamaları gibi. Bunu bilerek, inanarak söylüyorum.”

SAĞLIKTA DÖNÜŞÜM BÜYÜK BİR SOSYAL POLİTİKADIR

Sağlıkta dönüşümün de bir sosyal politika olduğunu anlatan Fatma Şahin, “GİNE katsayısı ile ilgili bunlar bilimsel söylenen raporlar. Biz kendi ülkemizin gücünün farkında değiliz. Yaptığımızın farkında değiliz. Kendi kendimizi aşağıya çekmek için ülkemiz ile ilgili kısımda hakikaten çok üzülüyorum. Çok özel çalışmalar yapılıyor. Amerika’da Obama sağlık sistemini söyledi, çalışamadı. Burada sistem çalışıyor.  Ben mühendisken özel hastaneye gidemiyordum. Şu an herkes özel hastaneye gidebiliyor. Sağlıkta dönüşüm büyük bir sosyal politikadır.”

SOSYAL POLİTİKALARDA BÜYÜK BİR DEVRİM YAPILDI

AK Parti’nin sosyal politikalarının sosyal demokratların politikalarının çok daha ilerisinde olduğunu savunan Şahin, “Bizim sosyal politikalarımız, sosyal demokrat diye tanımlanan dünyanın çok daha ilerisidir. Çok net. Bizim muhafazakârlığımız nerededir, muhafaza ettiğimiz değerler üzerinde, aile değerleri. Ben de aile değerlerini çok önemsiyorum. Aile değerleri hakikaten bize lazım. O yüzden muhafaza ettiğimiz değerler üzerinde bunu iyi konumlandırmamız lazım. Sosyal politikalarda hakikaten büyük bir devrim yapıldı” ifadelerini kullandı.

12 Kasım 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz