SON DAKİKA…Gaziantep’te PKK operasyonu! Gözaltılar var

Gaziantep’te terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda 2 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler ile birlikte çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

SON DAKİKA…Gaziantep’te PKK operasyonu! Gözaltılar var

Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre; 2 PKK/KCK terör örgütünün Suriye yapılanması PYD/YPG terör örgütü içerisinde Suriye’de silahlı eğitim alarak eylem ve faaliyet yürüttükleri, terör örgütü adına faaliyetlerde bulunduğu belirlenen 2 şüphelinin Gaziantep’e geldiği tespit edildi.

2 GÖZALTI

Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde önceki gün İl Merkezinde terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyon gerçekleştirildi. Düzenlenen operasyonda, PKK/KCK terör örgütü mensubu 2 şahıs çok sayıda dijital materyaller ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltında bulunan şahısların adli makamlara sevk edilerek tutuklandıkları bildirildi.

İŞTE VALİLİK’TEN YAPILAN O AÇIKLAMA

“İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde, İl Merkezinde önceki gün yapılan operasyonda, PKK/KCK terör örgütü mensubu (2) şahıs çok sayıda dijital materyaller ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır. PKK/KCK terör örgütünün Suriye yapılanması PYD/YPG terör örgütü içerisinde Suriye’de silahlı eğitim alarak eylem ve faaliyet yürüttükleri, terör örgütü adına faaliyetlerde bulunmak üzere ilimize geldikleri tespit edilmiştir. Gözaltında bulunan (2) şahıs adli makamlara sevk edilerek tutuklanmışlardır."

10 Ocak 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz