CELAL DOĞAN KESİN ADAY!

CHP-İYİ Parti İttifakı’nda sürpriz gelişme...

CELAL DOĞAN  KESİN ADAY!

CHP-İYİ Parti İttifakı’nda yapılan görüşmelerin ardından Gaziantep, CHP’ye bırakıldı. CHP’nin de Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celal Doğan oldu. Doğan, HABER’e yaptığı özel açıklamada, halktan gelen teveccühe kayıtsız kalamadığını bildirdi ve adaylığını doğruladı. Doğan, “Benim adaylığım konusunda hiçbir sıkıntı kalmadı. Sadece ilçeler konusunda görüşmeler sürüyor. O da birkaç güne kadar bir karar bağlanır” dedi.

İttifak kapsamında devam eden Şahinbey ve Şehitkamil görüşmelerinin ardından Celal Doğan’ın, kente gelerek seçim çalışmalarına başlaması bekleniyor. Celal Doğan’ın, Millet İttifakı adına CHP’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması kesinlik kazandı. Yine Şahinbey ilçesinde CHP, Şehitkamil İlçesinde ise İYİ Parti adayıyla Millet İttifakı’nın seçimlere gireceği öne sürüldü.

CHP-İYİ Parti arasında yürütülen ittifak görüşmelerinde yeni bir gelişme yaşandı. İYİ Parti'li Koray Aydın ve Cihan Paçacı CHP Genel Merkezi'ne gitti. Yapılacak görüşmede Gaziantep ve Ordu ele alındı.  Daha önce Gaziantep İYİ Parti’ye, Ordu’da CHP’ye bırakılmıştı. Son görüşmede iki ilin takas edildiği öne sürüldü.

BEKİR ÖZTEKİN İDDİALARI TEPKİLERE NEDEN OLDU

İYİ Parti’nin dün gerçekleşen Meclis Grup Toplantısı’nda Genel Başkan Meral Akşener’in Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanını açıklaması beklenirken, beklenen olmadı. İYİ Parti’nin Büyükşehir adayının geçtiğimiz günlerde AK Parti’den istifa eden Bekir Öztekin olacağı iddialarının ardından CHP ve İYİ Parti kanadından gelen tepkiler üzerine Akşener, Öztekin’in adaylığını açıklamadı ve Gaziantep yeniden masaya yatırıldı.

GAZİANTEP-ORDU TAKASI

CHP ve İYİ Parti genel başkan yardımcılarını bir araya gelmesi ile Gaziantep’in durumu tekrar görüşüldü. Daha önce İYİ Parti’ye bırakılan Gaziantep, Ordu ile takas edildi ve CHP’ye bırakıldı. Ordu’da ise Büyükşehir Belediyesi’nin İYİ Parti’ye bırakıldığı öğrenildi.

CELAL DOĞAN BÜYÜKŞEHİR’E ADAY

Gelişmelerin ardından gözler CHP’nin Gaziantep adayının kim olacağına çevrildi. Henüz genel merkezden resmi bir açıklama yapılmasa da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Celal Doğan’ın aday olduğu öğrenildi. Kentte oldukça tanınan ve sevilen bir isim olan Celal Doğan’ın aday gösterilmesi CHP’lilerde heyecan yarattı.

CELAL DOĞAN ADAY OLDUĞUNU HABER’E AÇIKLADI

Büyükşehir Belediyesi için adaylığı kesinleşen Celal Doğan’la HABER’e özel açıklamada, adaylığını doğruladı. Doğan, halktan yoğun bir teveccüh olduğunu ve buna kayıtsız kalmayarak aday olduğunu bildirdi. Şahinbey ve Şehitkamil ilçeleri için İYİ Parti ve CHP arasından görüşmelerin devam ettiğini de sözlerine ekleyen Celal Doğan,  görüşmelerin tamamlandıktan sonra resmi açıklamanın yapılacağını kaydetti.

ADAYLIĞIMLA İLGİLİ BİR SIKINTI YOK

Celal Doğan, şunları söyledi: “Ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Benim adaylığımla ilgili bir sıkıntı yok. Sadece Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinde hangi partinin adayı olacak bunlar görüşülüyor. Bir iki güne kadar bunların netleşeceğini sanıyorum. Gaziantep’e yeniden hizmet etmekte büyük onur duyacağım.  Adaylığım resmi olarak açıklandıktan sonra Gaziantep’e gelerek seçim çalışmalarına başlayacağım.”

Edinilen bilgiye göre; Celal Doğan, Millet İttifakı adına CHP adayı olarak seçimlere girecek. Yine Şahinbey ilçesinde CHP, Şehitkamil İlçesinde ise İyi Parti adayıyla Millet İttifakı’nın seçimlere gireceği öne sürüldü.

Celal Doğan’ın görüşmeler tamamlandıktan sonra Gaziantep’e gelerek seçim çalışmalarına bir an önce başlaması bekleniyor.

15 Ocak 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz