Son dakika... PKK/PYD propagandasına 8 tutuklama

Gaziantep’te PKK/KCKPYD/YPG’ye yönelik soruşturma kapsamında TSK tarafından Afrin’e başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nı protesto etmek amacıyla sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunduğu tespit edilen 10 şüpheliden 8’i tutuklandı.

Son dakika... PKK/PYD propagandasına 8 tutuklama

Gaziantep’te PKK/KCKPYD/YPG’ye yönelik soruşturma kapsamında TSK tarafından Afrin’e başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nı protesto etmek amacıyla sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunduğu tespit edilen 10 şüpheliden 8’i tutuklandı. İkisi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, sosyal medya hesaplarından terör örgütü PYD/PKK'nın propagandasını yaptıkları belirlenen HDP Parti Meclisi üyesi Mehmet Karayılan, HDP ve DBP yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 10 zanlıyı gözaltına aldı.

ARALARINDA YÖNETİCİLER DE VAR

Sağlık kontrolünden sonra emniyette götürülen zanlılar, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Nöbetçi 1. Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan zanlılardan Mehmet Karayılan ve HDP Gaziantep İl Başkanı Atiye Okay'ın da aralarında bulunduğu 8 zanlı tutuklandı, 2 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NDAN YAZILI AÇIKLAMA

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nca silahlı terör örgütü PKK/KCKPYD/YPG’ye yönelik soruşturma kapsamında; Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sınırlarımız içinde ve dışında güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, ülkemiz güvenliğine tehdit oluşturan ve Suriye’nin Afrin Bölgesindeki terör örgütlerine mensup teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”nı protesto etmek amacıyla terör örgütünü öven, terör örgütüne destek vererek terör örgütü adına eylem yapılması yönünde çağrı ve telkinlerle sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunduğu tespit edilen (10) şüpheliden (8)’i terör örgütü propagandası yapmak suçundan sevk edildikleri Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmış olup, (2)’si hakkında adli kontrol kararı uygulanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

29 Ocak 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz