SON DAKİKA…. Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! KDV sıfıra düşürülecek         

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Kültür Merkezi temel atma töreninde konuştu. Erdoğan, kitapta ve süreli yayınlarda KDV oranının sıfıra düşürüleceğini duyurdu.

SON DAKİKA…. Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! KDV sıfıra düşürülecek         

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Bugün ülkemizin sanat ve kültür hayatında çığır açacak gerçekten önemli bir adımı hep birlikte atıyoruz. Toplam yatırım bedeli 860 milyon lira olan Atatürk Kültür Merkezi Projesi'nin, İstanbul’umuz ve tüm Türkiye için hayırlı olmasını diliyorum.

Temelini atmakta olduğumuz İstanbul Atatürk Kültür Merkezi 95 bin 600 metrekare kapalı alana sahip 5 ayrı bloktan oluşuyor.

İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'ni 2 yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlayarak sanatçılarımızın ve sanatseverlerin hizmetine sunacağız.

Atatürk Kültür Merkezi'nin yerine AVM yapacağımız, cami yapacağımız, ismini değiştireceğimiz gibi olmadık yalanlara başvurdular.

2007'den bu yana farklı kurumların yaptığı incelemeler eski binanın kullanılamaz olduğunu ortaya koymuştu.

Eski yapının yıkılıp daha güzel daha modern daha ferah bir bina inşasına karşı çıkanlar kültür sanat hassasiyetiyle değil ideolojik bağnazlıkla hareket ediyordu. Ecdadın deyimiyle bu çevreler üzüm yemenin değil, bağcıyı dövmenin peşindeydi.

10 Şubat 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz