Bataklık CHP’ye de sıçradı

Gaziantep’te Bataklık Operasyonu kapsamında eski meclis üyesi İ.A’nın yanı sıra İ.A’nın oğlu ve kardeşinin de gözaltında olduğu öğrenildi.

Bataklık CHP’ye de sıçradı

Bunun yanı sıra CHP Şahinbey eski Meclis Üyesi M.B.’nin kardeşi de ve halen Şahinbey Meclisi’nde CHP’li meclis üyesi olarak görev yapan kişinin eşi O.K. de gözaltına alındı. Kentte toplamda gözaltına alınan kişi sayısı ise 25’e ulaştı.

Cumhuriyet tarifinin en büyük operasyonu olarak lanse edilen Bataklık Operasyonu’nun Gaziantep ayağı ile dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. Operasyonun Gaziantep ayağında önemli isimler gözaltına alınırken, Gaziantep’te FETÖ üyeliği ve uyuşturucu ticareti yapan isimlerin bağlantısı ortaya çıkarılmıştı.

dün ise gözaltına alınan inşaatçı işadamının yanı sıra eski bir belediye meclis üyesi ile düğün salonları sahibi ve emlak sektörü ile yakından ilgili olan İ.A’nın da gözaltına alındığı iddia edildi.

İ.A.’nın gözaltı haberinden sonra önemli gelişmeler yaşandı. İlk önce halen Şahinbey Meclisi’nde CHP’li meclis üyesi olarak görev yapan kişinin eşi O.K.’nin de gözaltına alındığı ortaya çıktı. Ardından gözaltında olan İ.A.’nın oğlunun ve kardeşinin de gözaltında olduğu öğrenildi. Yine CHP Şahinbey eski Meclis Üyesi M.B.’nin kardeşi de operasyon kapsamında gözaltına alındı.

2 Temmuz 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz