SOĞUK SAVAŞ

Kongre sürecinin bir yıl öne çekildiği AK Parti’de kılıçlar çekildi. Gaziantep Teşkilatı’nda İl Başkanı olmak isteyen isimler arasında adeta soğuk savaş başladı.

SOĞUK SAVAŞ

Yeniden Başkan olmak isteyen Eyup Özkeçeci ve İl Başkanı olmanın hesaplarını yapan Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke arasında yaşanan ‘toplantı krizi’ de bunu belgeler nitelikte.

AK Parti Gaziantep Teşkilatı’nda İl Başkanlığı koltuğuna oturmak isteyen isimler arasında kılıçlar çekildi. İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin yeni dönemde de başkanlık hesapları yaptığı iddia edildi. Kongre kararının öne alınmasının ardından il başkanlığı hesapları yapan bir başka isim olan Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke ile aralarında yaşanan bir tartışma ile de adeta başkanlık savaşı başladı.

ANTEP GÜNDEMİ DUYURDU

@GundemiAntep kullanıcı adıyla paylaşımlar yapan Antep Gündemi isimli twitter hesabı AK Parti’de yaşanan kongre süreci ile ilgili ses getiren bir iddiada bulundu. Yaptığı paylaşımlarla kısa sürede fenomen olan ve konuşulmayanları kamuoyu ile paylaşan Antep Gündemi’nin paylaştığı kulis bilgileri çok konuşuldu.

ÖZKEÇECİ İLE TEKE ARASINDA SOĞUK SAVAŞ

İddiaya göre AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Şahinbey İlçe Teşkilatı’nın haftalık toplantısına katılmak istediğini ilçe teşkilatına bildirdi. Hasan Teke de bu talebe olumlu yanıt verince Özkeçeci ve beraberindekiler toplantı günü ilçe teşkilatına geldi.

ÖZKEÇECİ TOPLANTIYI NEDEN TERK ETTİ?

‘Başkanlık savaşı’ olarak yorumlanan gelişmeler ise bundan sonra yaşandı. İddiaya göre, İlçe Başkanı Hasan Teke, İl Başkanı Eyup Özkeçeci’nin toplantıya katılacağını bilmesine rağmen yakın ekibiyle birlikte toplantı günü ilçe başkanlığına gelmedi. Toplantı saatini kadar bekleyen Özkeçeci, İlçe Başkanı’nın gelmediğini görünce sinirlendi. Duruma kızan Özkeçeci, toplantıyı terk etti ve yaşananları rapor halinde Genel Merkez’e sunacağını söylediği öne sürüldü.

HASAN TEKE İL BAŞKANLIĞI’NA MI ADAY?

Hasan Teke’nin bu tavrı ‘AK Parti İl Başkanlığı’na aday olacak’ olarak yorumlandı. Eyup Özkeçeci ve Hasan Teke’nin katılmamasına rağmen toplantı da gerçekleşti. Ancak bir detay gözlerden kaçmadı. Özkeçeci’nin terk ettiği toplantıya İl Başkanlığı için adı geçen Fatih Fedaioğlu’nun başkanlık etmesi dikkat çekti. Fedaioğlu, AK Parti Gaziantep il Başkanı Eyup Özkeçeci’nin yardımcılığını yürütüyor.

GENEL MERKEZ NE YAPACAK?

Tüm bu gelişmeler üzerinde parti dışında bir sessizlik yaşanırken kulislerde yoğun bir başkanlık yarışı başladığı konuşuluyor. Öte yandan Genel Merkez’in yaşanan bu krize ne tepki vereceği de merak konusu oldu.

DERNEK BAŞKANI KULİS YAPIYOR

Ayrıca Antep Gündemi, bir dernek başkanının da İl Başkanlığı için kulis çalışmalarına başladığını yazdı. İddialara göre İl Başkanlığı koltuğuna göz diken bu isim MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk olduğu öğrenildi.

1 Eylül 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz