Şimşek’in ikinci kitabı yayımlandı

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevellit Heyet Başkanı Prof. Dr Muhittin Şimşek’in ikinci kitabı “Ben Devrim: Beni Benden Dinleyin” yayımlandı.

Şimşek’in ikinci kitabı yayımlandı

“Yarım Kalan Devrim Rüyası” kitabının yazarı Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevellit Heyet Başkanı Prof. Dr Muhittin Şimşek, ikinci kitabı olan “Ben Devrim: Beni Benden Dinleyin”i okuyucularının beğenisine sundu.

Şimşek, kiitabı hakkında şu bilgileri verdi: “Bir semboldür Devrim. En sıkıntılı, en bunalımlı dönemde nelerin başarılabileceğinin sembolü.  İmkansız sanılanın imkanlı olduğu, yapılamaz denilenin yapılabildiği, olumsuzlukların olumlu kılındığı bir projenin adıdır Devrim. “Olmaz” denileni “Olur” a çeviren iksirdir aşk. Böyle bir aşkla sarıldılar işe, Devrim’i yapanlar. 129 günleri vardı. Aşkla başladıkları işi bitirmenin sevincini yaşayamadılar. Devrim’i yapanlar, onun mürüvvetini göremediler. Devrim Otomobili ile ilgili çok yazıldı, çok çizildi. Belgesel oldu, sinema filmi oldu. Ama hiç biri “Onu , onun kadar” anlatamazdı. Bu çalışma, onu kendi dilinden anlatan bir çalışmadır. Devrim kendi dilinden kendini, doğumunu, geçirdiği evreleri, yaşadıklarını, yaşanılanları anlatıyor.  O doğarken Türkiye’nin içinde bulunduğu sosyal ekonomik ve siyasal durumu da gözler önüne seriyor. Yarım Kalan Devrim Rüyası kitabı bir Cumhuriyet dönemi sanayileşme kitabıydı. Ben Devrim: Beni Benden Dinleyin ise münhasıran Devrim’in 59 yıllık serencamını kendi dilinden anlatan bir çalışmadır.”

 

29 Temmuz 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Verilen her görevi layıkıyla yerine getiren nadir insanlardan biri allah yolunu açık etsin inşallah.
Erol1 Ağu 2020 16:27:29