Şimşek İngiltere’ye gidiyor

AK Parti Gaziantep eski milletvekili ve Parlamenter sistemin son Başbakan yardımcılarından Mehmet Şimşek’in tekrar İngiltere’ye döneceği konuşuluyor.

Şimşek İngiltere’ye gidiyor

 Doğuş ve Fiba Holding’in Londra’da ortak kurdukları ‘Dome Group’ adlı şirketin başına geçmesi Şimşek’e teklifte bulunduğu öğrenildi.

Dünya’dan Kerim Ülker’in haberine göre Mehmet Şimşek, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ve Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin’in teklifini kabul ederse Dome Group’a ait İngiltere’deki en büyük Türk sermayeli yatırım bankalarından birini yönetecek.

DEDİKODULAR YAKASINI BIRAKMADI

Parlamenter sistemin son başbakan yardımcılarından ve AK Parti Gaziantep eski milletvekili Mehmet Şimşek, 24 Haziran seçimlerinde aday olmamıştı. Şimşek’e Cumhurbaşkanlığı kabinesinde de görev verilmemesini ardından hakkında parti kuracağı da dahil birçok dedikodu ortaya çıkmıştı.

ŞİMŞEK’E CEO TEKLİFİ

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açtığı burs sınavını kazanarak İngiltere'ye giden, ardından birçok uluslararası finans kuruluşunda görev alan Şimşek Londra'daki hayatına kaldığı yerden devam edecek. İddialara göre, Doğuş Holding ve Fiba Holding’in Londra’da ortak kurdukları ‘Dome Group’ adlı şirketin başına geçmesi Şimşek’e CEO teklifi götürdükleri iddia edildi.

1 MİLYAR DOLAR HEDEFİ

Bugün 300 milyon dolar seviyesinde olan Dome Group’a ait fonun 2020 yılına kadar 1 milyar dolara çıkarılmasının hedeflendiği bildirildi. Dome Gruop’un yönetimindeyse eski Garanti Bankası genel müdürü Ergun Özen, eski Goldman Sachs Türkiye genel müdürü Çağlayan Çetin, Murat Özyeğin, Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sözen gibi isimler bulunuyor.

12 Eylül 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz