Seçkinli miniklerden Kızılay drama gösterisi

Çeyrek asırdır eğitim-öğretim faaliyetleri gösteren Özel Seçkin Koleji Anaokulunda Kızılay haftası kapsamında drama etkinliği gerçekleştirildi.

Seçkinli miniklerden Kızılay drama gösterisi

Özel Seçkin Koleji öğrencilerine; Türk Kızılay’ının kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetlerine yönelik bilgiler verildi. Kızılay’ın, temel ilkeleri olan “insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, gönüllü hizmet, birlik ve evrensellik” çerçevesinde çalışan bir yardım kuruluşu olduğu ile ilgili hikayeler anlatıldı.Minikler, Kızılay ile ilgili drama gösterisi yaparak Kızılay’ın çalışma alanlarını ve faaliyetlerini kavradılar.

Özel Seçkin Koleji İlkokul ve Ortaokul Müdürü Eyüp Yılmaz etkinlikle ilgili:”Bu etkinliği yapmaktaki amacımız okul öncesi öğrencilerimize yardım farkındalığını kazandırmak ve Kızılay’ın herkesin ihtiyacı olan bir yardım kuruluşu olduğu bilincini geliştirip yeni nesillere aktarmanın önemli olduğunun farkında olarak oyun tabanlı öğrenme gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz eğlenerek günün anlam ve önemini öğrendi” dedi.

3 Kasım 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz