ŞATAFATA VAR EĞİTİME YOK

GAÜN Öğrencileri 18 yıllık demode bilgisayarlarla eğitim görüyor.

ŞATAFATA VAR EĞİTİME YOK

Ekonomik krize aldırış etmeden, lüks harcamalardan kaçınmayan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’ün, söz konusu eğitim olunca masrafları bahane ediyor. Makam aracı ve makam odasını yenilerken, lojmanda sadece genç ve misafir odası için 152 bin lira harcayan Rektör Ali Gür’ün, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda kullanılamaz durumdaki bilgisayarları ‘masraf’ bahanesiyle değiştirmediği iddia edildi.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Göreve geldiği günden beri skandallarla sık sık kamuoyunun önüne çıkan Rektör Gür, bunlara bir yenisini daha ekledi.

Gaziantep Üniversitesi’nde birçok skandala imza atan Ali Gür, ekonomik kriz dinlemeden yaptığı lüks harcamalarla dikkat çeken Ali Gür’ün, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda kullanılamaz durumdaki bilgisayarları değiştirmemek için fiyatları bahane ettiği iddia edildi.
Ali Gür, ilk olarak geçtiğimiz aylarda Üniversite Vakfı üzerinden AUDİ A6 marka aracını beğenmeyerek, piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lirayı aşan Mercedes marka bir araç almıştı. Gaziantep Üniversitesi Rektör ve Rektör Yardımcılarına tahsis edilen lojmanlarda ise son bir yıldır süre gelen tadilattan yüksek harcamalar yapıldığı öne sürülmüştü. Lojmanlara yapılan harcamaların 500 bin lira olduğu iddia edilmişti.

MAKAM ODASINI YENİLERKEN MASRAF VE ŞATAFATTAN KAÇINMADI

Ali Gür’ün lüks harcamaları yalnız bunlarla sınırlı değil. Gür, geçtiğimiz günlerde de makam odasını baştan aşağı yeniledi. Odasını yenilerken hiçbir masraftan kaçınmayan Ali Gür’e üniversitesi personeli de dahil birlikte birçok kesimden tepki yağmıştı. Gür, bilinen bir diğer lüks harcaması ise Tıp Fakültesi otoparkının yenileme çalışmalarında oldu. İnşaatçıların, yüksek maliyetlerden dolayı yatırımlarını beklettiği şu günlerde, rekor demir fiyatlarına rağmen öğretim görevlilerine ayrılan otopark, tonlarca demirle kapalı otoparka dönüştürüldü.

LOJMANA ASTRONOMİK HARCAMA

Rektörlük lojmanlarında tadilata giden Rektör Ali Gür, bir firmaya genç ve misafir odası için, teknik şartname hazırladı. Edinilen bilgiye göre genç ve misafir odası 152 bin liraya ihale çıkarıldı.

OĞLUNUN DÜĞÜNÜN ÜNİVERSİTEDE YAPTI

Ali Gür, son olarak ise oğlunun düğünü ile dikkat çekti. Aynı zamanda gazeteci yazar Mehtap Yılmaz ile evli olan Ali Gür, oğullarının nikâh ve düğünü üniversite tesislerinde gerçekleştirdi. Gür çiftinin, bilim yuvasını nikâh ve düğün için kullanması tartışmaları da beraberinde getirmişti. 

DÜĞÜNE KRİZ YOK EĞİTİME VAR

Tüm bu harcamaları yaparken kriz dinlemeyen Ali Gür, Gaziantep Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda eski bilgisayarları değiştirmemek için masrafları bahane ettiği ileri sürüldü. Okulun Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nde öğrencilerin kullandığı bilgisayarların 18 yıllık olduğu öne sürüldü. Gazetemizin mail adresine gönderilen fotoğraflarda bilgisayarların çok eski olduğu gözlendi. Bazı bilgisayarların çalışmadığı öğrenilirken, öğrencilerin kişisel bilgisayarlarıyla derse katıldıkları bildirildi.

ÖĞRENCİLER TEPKİLİ

Teknik donanım yetersizliğinden şikayetçi olan öğrenciler, ilk derse katıldıkları gün şoka uğradıklarını bilgisayarların çoğunun kullanılamaz bir durumda olduklarını belirterek, “Derslere kendi bilgisayarlarımızı götürüyoruz. Yoksa ders işleyemeyeceğiz. Bilgisayarlar çok kötü. Neredeyse hiçbiri program kaldırmıyor. Bir an önce bilgisayarların değiştirilmesini istiyoruz” dediler

8 Ekim 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
2015 yılında bir onceki rektor de kizinin dugununu Maverada yaptirmisti. Gelenek yani....
Gaun8 Eki 2018 15:15:55