SANKONUK Programı

SANKO Üniversitesi, eğitime başladığı 2014- 2015 akademik yılından bu yana, akademik ve bilimsel çalışmalar yanında, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında başarılı organizasyonlar gerçekleştiriyor.

SANKONUK Programı

SANKO Üniversitesi’nin, insana hizmet ve sosyal sorumluluk ilkelerini gözeterek uyguladığı programların biri olan, SANKO Üniversitesi Misafir Öğretim Üyesi Programı (SANKONUK) ile birbirinden değerli bilim insanları misafir ediliyor.

SANKO Holding’in desteklediği ve SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı tarafından yürütülen SANKONUK kapsamında, çalışmalarını ABD ve Avrupa’da sürdüren, uluslararası alanda bilimsel etki değeri yüksek yayınlar yapan, bilim dünyasının önemli kurum veya kuruluşlarınca çalışmaları ödüle değer görülen Türk bilim insanlarının SANKO Üniversitesi’nce bir hafta süreyle misafir edilmesi sağlanıyor.

SANKONUK, sadece SANKO Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenleri değil, bölgedeki üniversitelerde görev yapan akademisyenler, öğrencilerle ve halkla, misafir öğretim üyelerinin bilgi ve deneyimleri paylaşarak, bilimsel, sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimlerine katkı sağlayan dört ayrı organizasyondan oluşuyor. Dört yıl içinde SANKONUK kapsamında misafir 14 öğretim üyesi tarafından düzenlenen 12 çalıştaya katılan 347 akademisyene sertifika verildiği belirtildi.

SANKO Üniversitesi’nde ve Gaziantep’teki farklı salonlarında düzenlenen 16 halka açık konferansa ise yaklaşık üç bin kişi katıldı. Organizasyonun bu akademik yıl için de planlaması yapılarak, yurtdışından gelecek misafir öğretim üyelerine dönük çalışmalar başlatıldı.

14 Aralık 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz