SANKO KLASİĞİ

Krizleri fırsata çeviren SANKO, yaşanan ekonomik sıkıntıya rağmen 2018’de 325 milyon dolarlık yatırım yapıyor.

SANKO KLASİĞİ

 2018 yılını yatırım yılı olarak ilan eden Holding, bunun için 325 milyon dolarlık bütçe ayırdı. Tekstile 80, enerjiye 175, çimentoya 35, ambalaja ise 20 milyon dolarlık yeni yatırımlar yapacak. Yatırımlarla hem ülke ekonomisine hem de istihdama katkı sağlayacak.

SANKO’dan 325 milyon dolarlık yatırım atağı

SANKO Holding, yurdun dört bir tarafını yatırıma doyuracak. Holding tuttuğunu koparan Onursal Başkan Abdulkadir Konukoğlu önderliğinde farklı sektörlerde dev yatırımlara imza atacak. Yurdun her yanında önemli yatırımlara imza atan ve sıkıntılı dönemlerde yatırımlarını artıran holding, istihdama da katkı sağlayacak.

325 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

SANKO Holding, 2018 yılını yatırım yılı olarak ilan etmişti. Yatırımlara başlayan holdingin, ayırdığı bütçe ise 325 milyon dolar. Sadece Gaziantep değil, yurdun dört bir yanında yatırımları bulunan SANKO’nun yine Gaziantep ve diğer şehirlerde yatırım yapacağı öğrenildi.

ENERJİYE 175 MİLYON DOLAR

325 milyon dolarlık yatırım bütçesi ayıran SANKO, bu bütçenin 100 milyon dolarlık kısmı önümüzdeki yıl kullanacak. Bütçesinin 175 milyonunu enerji sektörüne ayıran SANKO Holding, tekstile 80, e, çimentoya 35, ambalaja ise 20 milyon dolarlık yeni yatırım yapacak. Yatırımlarla aynı zamanda istihdama da büyük katkı sağlanacak.

HEDEF KAZANIRKEN KAZANDIRMAK

11 sektörde 14 bini aşkın çalışanıyla ülke ekonomisine büyük katı sağlayan SANKO Holding’in Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, “Hedefimiz öncelikle mümkün olduğu kadar daha çok yatırım yaparak grubumuzu büyütmek ve kazanmak. Biz kazanırken daha çok insanı istihdam etmek ve müşterilerimize, iş yaptığımız kesimlere kazandırmak. Bir de kazandığımız parayı vergi olarak devletimiz, sosyal sorumluluk anlayışıyla halkımızla paylaşmaktır" dedi.

10 Ekim 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz