SANAYİCİ BAŞKENT MESAİSİNDE

Sanayi elektriğine gelen son zam Gaziantep’te sanayici vurdu. Sanayiciler zora sokan zammın ardından Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Deniz Köken harekete geçti.

SANAYİCİ BAŞKENT MESAİSİNDE

Yönetim ile beraber Ankara’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Bakan Yardımcısı, Adalet Bakanı ve BOTAŞ Genel Müdürü ile bir araya gelen Köken, görüşmelerin olumlu sonuçlandığı belirterek, “Sanayicilerimiz adına çok faydalı görüşmelerdi” dedi.

Son beş ayda elektriğe ardı ardına yapılan zam ve tarife değişiklikleri, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sanayicisinin girdi maliyetlerini büyük oranda artırdı. Son Kaynak Tedarik Tarifesi Düzenlemesi Hakkındaki Tebliğin nisan ayında yürürlüğe girmesiyle, Nisan-Temmuz 2018 dönemi elektrik faturaları yüzde 26,88 oranında artan OSB sanayicileri, ağustos ayından itibaren geçerli olacak tarife değişikliğinin neden olacağı zamla yüzleşmek üzere. Doğalgaz birim fiyatının yüzde 49,5 oranında zamlanması, Elektrik Piyasa Takas Fiyatında (PTF) yüzde 26'lık artışa neden oldu.

OSB BAŞKANI KÖKEN ANKARA’YA GİTTİ

Tüm yurtta olduğu gibi Gaziantep sanayicisini de etkileyen zammın ardından OSB Başkanı Deniz Köken, hemen harekete geçti. Ankara’da ilgili bakanlığa ziyarette bulunan Köken, zammın sanayiciyi olumsuz etkilediğini anlattı.

ANKARA’DA BAKAN VARANK’LA GÖRÜŞTÜ

Deniz Köken Ankara’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir araya geldi. Elektriğe yapılan zammın sanayiciyi olumsuz etkilediğini anlatan Köken, Bakan Varank’la görüşmesinin olumlu sonuçlandığı açıkladı. Daha sonra Bakan Yardımcısı Gaziantepli Bürokrat Abdullah Tancan ile bir araya gelen Köken, sanayicilerin sıkıntılarına değindi.

ÇOK FAYDALI GÖRÜŞMELERDİ

Köken, Ankara ziyareti Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve BOTAŞ Genel Müdürü ile son buldu. Sosyal medya hesabından ziyaretin oldukça verimli geçtiğini aktaran Köken, sanayiciler faydalı görüşmeler gerçekleştirdiği söyledi. Köken sosyal medya hesabında yaptığı payşaımda şu ifadelere yer verdi: “Bugün Ankara’da OSB yönetimi olarak enerji bakan yardımcımızla başlayan görüşme trafiğimiz BOTAŞ Genel Müdürü, Sanayi Bakanımız ve Adalet Bakanımız ile yaptığımız görüşmelerle son buldu. Sanayicilerimiz adına çok faydalı görüşmelerdi.”

8 Ağustos 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz