Samsung’dan 12 GB RAM’li telefonlar için müjde!

Son yıllarda mobil cihaz donanımları oldukça hızlı bir şekilde gelişiyor. Amiral gemi modellerinde 7 nm’lik işlemcilerin kullanılmaya başladığı günümüzde, 12 GB RAM’e ve 1 TB depolama alanına sahip telefonlar ortaya çıkmaya başladı.

Samsung’dan 12 GB RAM’li telefonlar için müjde!

Bu kapsamda geçtiğimiz ay 512 GB kapasiteli eUFS 3.0 depolama birimlerinin ( Galaxy S10‘da kullanılan depolama birimi eUFS 2.1 ) üretimine başlayan Samsung’dan, 12 GB RAM’e sahip telefonları yaygılaştıracak bir hamle geldi.

Samsung mobil cihazlar için 12 GB RAM üretimine başladı!

Teknoloji devi mobil cihazlarda kullanılmak üzere geliştirdiği 12 GB LPDDR4X DRAM modüllerinin üretimine başladığını açıkladı. LPDDR4X standartını temel alan bu bellek modüllerinde,  gelişmiş 10nm (1y-nm) üretim süreci kullanılıyor.

12 GB RAM - LPDDR4X

Samsung bunu altı adet 16-gigabit LPDDR4X yongasını daha az güç harcayan tek bir kompakt pakette toplayarak başarıyor. Bunun sonucunda sadece 1.1 mm kalınlığında bir modül elde ediliyor.

Düşük güç tüketimine rağmen 34.1 GB / sn gibi oldukça yüksek bir veri aktarım hızına ulaşabilen bu modüller sayesinde, önümüzdeki dönemde satışa sunulacak birçok amiral gemisinde 12 GB RAM görebileceğiz.

15 Mart 2019 (ShiftDelete.Net)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz