Şamil Tayyar’dan yalanlama

AK Parti Gaziantep eski Milletvekili Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘pelikancılar’ olarak bilinen grubu şikayet ettiği yönünde çıkan iddiaları yalanladı.

Şamil Tayyar’dan yalanlama

Şamil Tayyar, AK Parti içindeki tüm paralel yapılara karşı olduğunu bildirerek, görüşmede pelikancıların konuşulmadığını duyurdu.

AK PArti Gaziantep eski Milletvekili Şamil Tayyar,  önceki gün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmişti. Tayyar, sosyal medya hesabından o görüşmeye dair şu paylaşımı yapmıştı: “Uzun bir aradan sonra bugün Külliye’ye konuk olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızla gündeme dair güzel bir sohbet oldu, görüşlerimizi sabırla dinledi. Sevgi, saygı ve hürmetle...”

 

 

GÜL’E DESTEK VERMİŞTİ

Tayyar’ın bu paylaşımın ardından Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün uğradığı algı operasyonuna karşı Gül’e desteğini göstermesi çok konuşuldu. Tayyar’ın “Tebrikler sevgili bakanım, tebrikler Gaziantep’in yiğit evladı.  Biz sizi biliyoruz, mücadelenize şahidiz, parti içinde ve çevresinde kümelenmiş çete artıklarına sizi yedirmeyiz. Yolunuz açık olsun.” tweetinin ardından çeşitli iddialar ortaya atıldı.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, dünkü yazısında Şamil Tayyar’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a pelikancıları şikayet ettiğini iddia etti. İddialar çok konuşulunca Şamil Tayyar’dan yanıt gecikmedi. Tayyar, iddiaların doğru olmadığını ifade etti.

ŞAMİL TAYYAR İDDİALARI YALANLADI

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Şamil Tayyar, şunları kaydetti: “Adı ve aidiyeti ne olursa olsun AK Parti içindeki tüm paralel yapılara karşıyım. Esas olan, Cumhurbaşkanımızın iradesi ve partimizin temel politikalarıdır. Ancak, Cumhurbaşkanımızla görüşmemizde Pelikan’ın P’si bile geçmedi.”

19 Eylül 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Şamil Bey Gaziantep siyaseti için önemli bir şahşiyetti fakat ne hikmetse onun diğer vekillerin arkasında durduğu gibi kimse kendi arkasında durmadı ve üniversite kosunda sanırım harcandı.Gaziantep için kayıp...
ŞML20 Eyl 2019 08:39:15