Şamil Tayyar'dan flaş FETÖ açıklaması

AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Şamil Tayyar, Beyaz TV canlı yayınında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Tayyar, FETÖ’nün yerine talip olan başka grupların olduğunu ileri sürdü.

Şamil Tayyar'dan flaş FETÖ açıklaması

AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Eski Milletvekili Şamil Tayyar, Beyaz TV canlı yayınına katılarak FETÖ ile mücadele konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Yapılan kararlı mücadelenin neticesinde FETÖ’nün belinin kırıldığını ve artık darbe yapacak, operasyonlarda bulunacak gücünün kalmadığını söyleyen Tayyar, böyle olsa bile örgütün hala bazı kademelerde uzantılarının olabileceğini, onlara karşı da mücadelenin devam ettiğini belitti.

"FETÖ’NÜN YERİNE TALİP OLAN BAŞKA GRUPLAR VAR"

Tayyar, canlı yayında FETÖ’nün yerine talip olan başka grupların olduğunu da ileri sürdü. Bu konuda partisine de seslenen Tayyar, bu gruplara karşı da mücadelenin kararlı bir şekilde devam ettirilmesini istedi.

Tayyar şöyle devam etti:

“Maalesef birileri FETÖ karşıtı gibi görünüyor ama kendine yer açma gayretinde. Biz onlara da müsaade etmeyiz. 27 Mayıs’ı kutsayan bir zihniyet bu. Fakat biz demokrasiden yana olmaya devam edeceğiz. FETÖ’nün operasyon gücü yok ama kümelenmeye çalışan ve kendini NATO’cu, seküler, Kemalist diye tarif eden odaklarla işbirliği yapabilirler. Dikkatli olmamız gereken asıl mesele bu."

Tayyar, son olarak 15 Temmuz’un sadece FETÖ organizasyonu olmadığını, darbe girişiminde NATO ile irtibatlı Kemalist kadroların da olduğunu iddia etti.

 

1 Haziran 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
şamil bey kızılhisar eski zirve yurdun karşısında 811 m 4 katlı yer kime yapıldı ruhsat iskanını kim verdi ve bunu yaptıranın komşusunun kızınıda savcı adayı yaptı yani kısaca emeğine yazık bu adamlara bir şey olmuyor kızılhisar 4 katlı bine şimdi içinde suriyeliler oturuyor
bozhurt1 Haz 2020 13:23:09