Şahinbey’in başarıları tescillendi

Daha önce TS ISO 1002-2006 Müşteri Memnuniyeti ve Şikayetleri Yönetim Sistemi ve ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi TSE Belgesi alan Şahinbey Belediyesi, şimdide ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Bel

Şahinbey’in başarıları tescillendi

Daha önce TS ISO 1002-2006 Müşteri Memnuniyeti ve Şikayetleri Yönetim Sistemi ve ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi TSE Belgesi alan Şahinbey Belediyesi, şimdide ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelerini aldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun makamında gerçekleşen törende TSe Bölge Müdürü Rıza Okumuş ve basın mensupları katıldı. TSE Bölge Müdürü Rıza Okumuş, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na  ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgelerini takdim etti. 

GÜLERYÜZLÜ HIZLI VE KALİTELİ HİZMET

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi’nin hizmet anlayışını sürekli geliştirdiğini belirtrek, “Güler Yüzlü, Hızlı ve Kaliteli Hizmet sloganıyla yola çıktığımız Şahinbey Belediyemizde bugüne kadar vatandaşlarımızın memnuniyetini esas olarak aldık. Tüm hizmetlerimizi vatandaş odaklı yapmaya çalıştık. Bunların belgelenmesi elbette önemlidir. Bugün de Türk Standartları Endüstrimizin (TSE) yaptığımız çalışmalarla ilgili özellikle Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgesi almak belediyemiz açısından gerçekten önemlidir. Ayrıca Çevre Yönetim Sistemi belgesi Türkiye’de çok az belediyede var. Bu da yine belediyemiz açısından önem arz eden ve en önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Çalışmalarımızda hep ‘Güler Yüzlü, Kaliteli ve Hızlı Hizmet’ dedik. Kalite Yönetim Sistemi belgemizi de daha önce almıştık. Şu anda onu da güncelledik. Bu da Türkiye’de sayılı belediyelerin sahip olduğu bir belgedir. Ayrıca çalışan personelimizin iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda hassas davranmak bizim için önceliklidir. ‘Çalışanın hakkını alnının teri kurumadan veriniz’ anlayışı ile hem bugüne kadar personellerin ücretleri, eğitimleri ve yaptıkları işi sağlıklı bir ortamda iş güvenliğine dikkat ederek yapma konusunda gerekli hassasiyeti gösterdik. Bugün de bunların hepsinin TSE tarafından tescillenmesi, belgelenmesi, onaylanması bizim için ayrıca gurur vericidir. Ben hem TSE bölge müdürümüze hem de emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada vatandaşımıza ‘Güler Yüzlü, Kaliteli ve Hızlı Hizmet’ sunmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

Programda açıklamalarda bulunan TSE Gaziantep Bölge Müdürü Rıza Okumuş ise “Şahinbey Belediyesi, vatandaşa hizmet odaklı bir yönetim sistemini iyileştirmek için çaba harcadı. Biz de bu kapsamda Şahinbey Belediye’mize 10002 Yönetim Sisteminin denetimini yaparak belgelerini yeniledik. Hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca belediyemizin çevreye verdiği önemi kıymeti belirten, yönetim sistemleriyle ilgili değeri gösteren bir belgemizi daha belediyemize vermiş olduk. Belediyemizin bundan sonraki çalışmalarında da başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

20 Temmuz 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz