Sağlık çalışanları saygı duruşunda

Türk Tabipleri Birliği, artan vaka sayılarına dikkat çekmek, hayatını kaybeden vatandaşlara ve sağlık çalışanlarının anısına saygı amacıyla, 14-18 Eylül 2020 haftasında tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacaklarını duyurmuştu.

Sağlık çalışanları saygı duruşunda

Gaziantep’te sağlık çalışanları  siyah kurdele takarak saygı duruşunda bulundu.

Türk Tabipleri Birliği, pandemi süresince sağlık çalışanlarının sorunlarını ve ihtiyaçlarını dile getirirken, salgın kontrolünde atılması gereken adımlarda sürece dahil edilmeleri gerektiğini sık sık vurguluyor.

Son haftalarda salgının tekrar yükselişe geçmesi, vaka ve ölüm sayılarının hızla artması ile beraber TTB, 14-18 Eylül 2020 haftasında tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacaklarını duyurmuştu.

Gaziantep’te de onlarca sağlık çalışanı eyleme destek verdi. Meslektaşlarının anısına siyah kurdele takan sağlıkçılar, saygı duruşunda bulundu.

SAğlık çalışanlarının o anlarının fotoğraflarını paylaşan Gaziantep-Kilis Tabip Odası’ndan “COVID-19 salgınında kaybettiğimiz meslektaşlarımızı 'siyah kurdele' ile anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak, kaybettiklerimize karşı vefa borcumuzdur” açıklaması yapıldı.

17 Eylül 2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz