Sadece 1 cihaz çalışıyor

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü kamu hastanelerinde anjiyo cihazı bulunmadığı yönündeki iddialar üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Sadece 1 cihaz çalışıyor

Açıklamada Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sadece bir adet cihazın bulunduğu bildirildi. 1 yıl sonra açılması planlanan Şehir Hastanesi’nde ise 5 adet anjiyo cihazı planlandığı kaydedildi.

Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü, 25 Aralık ve Şehitkamil Devlet Hastanesi ile Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde anjiyo cihazı bulunmadığına yönelik iddialar üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Dr. Ersin Arslan Eğitim Araştırma ve Hastanesinde 3 adet anjiyo cihazı bulunduğu bunlardan birinin arızalandığı ve bakanlık tarafından yapım maliyetinin çok yüksek olmasındna dolayı hurdaya ayrıldığı belirtildi.

TAMİRDE

Sürecin devam ettiği bildirilen açıklamada, “ Diğer cihazın yetkili servisi ile bakım sözleşmesi bulunmakta olup arıza durumunda yetkilisi servisin teknik personelleri tarafından arızaya müdahale edilmektedir. Söz konusu cihaz 12/08/2019 tarihinde arızalanmış ve yetkili servisine arıza bildirimi yapılmıştır. Yetkili servis tarafından arızaya müdahale edilmiştir. Ancak arızanın giderilmesi için yedek parçalar gerektiğinden dolayı arıza giderilememiştir. Söz konusu cihazın arızasının giderilmesi için gereken yedek parçaların alım süreci başlatılmış olup en kısa sürede cihaz aktif hale getirilecektir” ifadelerine yer verildi.

MAĞDURİYET YAŞANMIYOR

Şu anda Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde aktif durumda bulunan bir adet anjiyo cihazı hizmet vermeye devam ettiği kaydedildi ve acil hastaların hiçbir mağduriyet yaşamadığı ifade edildi.

5 ADET PLANLANDI

Ayrıca 1 yıl sonra faaliyete geçmesi planlanan Gaziantep Şehir Hastanesi’nde 5 adet anjiyo cihazı planlandığı açıklandı. Açıklamada, “Ayrıca Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi dışında 2. bir Kamu Hastanemizde Anjiyo ünitesi ve KVC (Kardiyovasküler Cerrahi)  merkezi kurulma çalışmalarına başlanmıştır” denildi.

28 Ağustos 2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz