REKTÖR’ÜN SON KURBANI

Son KHK ile meslekten ihraç edilen Gaziantep Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi Sevgül Dönmez şok iddialarda bulundu. Dönmez, FETÖ ile hiçbir bağı bulunmadığını iddia ederken Rektör ve Bölüm Başkanı’nın mobingleri sonucu ihraç edildiği öne sürdü.

REKTÖR’ÜN SON KURBANI

Bölüm Başkanı Doç.Dr. Zeynep Güngörmüş’ün Rektör Gür’ün eşi Mehtap Yılmaz ile yakın arkadaşı olması bu ihraçta etkili olduğu iddia edildi.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’ün şaibeli ihraçlarına yeni biri isim daha eklendi. Son KHK ile ihraç edilen Araştırma Görevlisi Sevgül Dönmez, FETÖ ile hiçbir bağı bulunmadığını ispatlamasına rağmen ihraç edildiğini ifade ederek, ihracın Rektörlük ve Bölüm Başkanlığı’nın mobbingleri sonucu gerçekleştiğini öne sürdü.

GÖREVDEN ALINDIM, DÖNDÜM

İddiaya göre; Gaziantep Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Araştırma Görevlisi Sevgül Dönmez, aynı fakültede hocası olan ve FETÖ’den ihraç edilen Doç.Dr. Sezer Kısa’ya moral vermek için sosyal medyada paylaşımda bulundu.

Bu paylaşımı üzerine Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 13 Ocak 2017 tarihinde görevden alındı. İtirazları sonucu yapılan tüm incelemelerde sosyal paylaşımları dışında FETÖ ile bağlantısı bulunmadı.

Takipsizlik alan Sevgül Dönmez, 7 Ağustos 2017 tarihinde görevine iade edildi. Dönmez, Rektör Gür’ün görevden aldığı kişiler arasında dönen tek kişi unvanını aldı.

Sevgül Dönmez, yaşantısı ve dünya görüşüyle FETÖ ile hiçbir bağının olmadığını ifade ederek, “ FETÖ’den ihraç edilen Doç.Dr. Sezer Kısa benim hocamdı. İhraç edilmesine üzüldüm. Üzüntülerimi bildiren ve ona moral veren bir paylaşımda bulundum. Bu paylaşımdan dolayı beni görevden aldılar. Haksızlığa karşı mücadelenin ilk raundunu kazarak 7 Ağustos tarihinde görevime geri döndüm” dedi.

BÖLÜM BAŞKANI MOBBİNG UYGULADI İDDİASI

Araştırma Görevlisi Sevgül Dönmez göreve döndükten sonra Hemşirelik Bölümü Başkanı Doç.Dr. Zeynep Güngörmüş tarafından mobbinge uğradığını iddia etti.

300 Kişilik sınıfta öğrencilere ders verirken Bölüm Başkanı Güngörmüş’ün tüm sınıfı boşaltarak Tıp Fakültesi öğrencilerine sınıfı verdiği belirtildi.

Mobbingleri bununla kalmadığını öne süren Dönmez, Bölüm Başkanı Zeynep Güngörmüş, Rektör Ali Gür’ün eşi Mehtap Yılmaz ile arkadaş olmasının nüfuzunu kullandığını söyledi.

Güngörmüş’ün bu nüfuzu göstermek için sürekli Mehtap Yılmaz ile her gün spora gittiğini ve ailece görüştüklerini ifade ettiğini öne sürdü.

Edinilen bilgiye göre; Gaziantep Üniversitesi’nde geçtiğimiz nisan ayında Göç Sempozyumu düzenlendi.

Hemşirelik Bölümü Başkanı Zeynep Güngörmüş bu sempozyumda Mehtap Yılmaz’a teşekkür belgesi vererek, yakın dostluklarını göstermiş.

YÖK’E DEFATEN ŞİKAYET ETTİ

Araştırma Görevlisi Sevgül Dönmez, şahsına yönelik baskılardan dolayı Bölüm Başkanı Zeynep Güngörmüş’ü şikayet etti.

YÖK Etik Kurulu’na yapılan şikayet YÖK Hukuk Müşavirliği’ne ve Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü’ne sevk etti. İlk şikayette sonuç alamadı.

Bu askılara karşı Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Kıvanç Gür kendisini korumaya çalışmasına rağmen yeterli olmadı.

İlk şikayetinde sonuç alamayınca; ikinci kez YÖK Etik Kurulu’na bu kez Rektör Ali Gür ve Bölüm Başkanı Zeynep Güngörmüş’ü birlikte şikayet etti. Evraka imza atmayı unuttuğu için YÖK, imzasız başvuruyu kendisine iade ederek, Rektörlüğe başvurmasını istedi.

Araştırma Görevlisi Sevgül Dönmez, Rektör Ali Gür’den de şikayetçil olduğu için soruşturmanın adil olmayacağını ifade ederek tekrar imzalı başvuru yaptı.

YÖK Etik Kurulu , Hukuk Müşavirliğine başvuruyu sevk ederek, soruşturmanın sonucunun taraflara bildirilmesini istedi.

ŞOK İHRAÇ

Araştırma Görevlisi Sevgül Dönmez, hakkını aramak için verdiği mücadele esnasında ihraç sürpriziyle karşılaştı. Rektör Ali Gür marifetiyle son KHK ile ihraç edildi.

İhraç edilmesinin tamamen uğradığı haksızlık karşısında hakkını ararken kendisine uygulanan baskıların sonucu olduğunu ifade eden Araştırma Görevlisi Sevgül Dönmez, hakkımı sonuna kadar arayacağını söyledi.

BÖLÜM BAŞKANI FETÖCÜ ABLAYI MI KORUYOR?

Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkanı Zeynep Güngörmüş’ün istihbarat raporlarıyla bilinen FETÖ’nün ablalarından olduğu öne sürülen Doç.Dr. D.T.’yi koruduğu öne sürüldü.

Güngörmüş’ün FETÖ ablası iddia edilen D.T. adlı kişiyi kendisinin koruması altında olduğu aksi halde görevden alınacağını öne sürdüğü belirtildi.

MEHTAP YILMAZ DOSTLUĞU GÜÇ KAZANDIRIYOR

Rektör Ali Gür’ün göreve gelmesiyle güç kazanan Bölüm Başkanı Zeynep Güngörmüş’ün Mehtap Yılmaz ile yakın dostluğundan dolayı bir çok görevlere getirildiği iddia edildi.

Rektör Gür göreve gelir gelmez Bölüm Başkanı Güngörmüş’e eşinin yakın dostluğundan dolayı Atatürk Sağlık Müdürlüğü görevine de atamasını yaptığı öne sürüldü.

ÖĞRENCİLER DESTEK VERDİ

Araştırma Görevlisi Sevgül Dönmez’in son KHK ile ihraç edilmesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri tarafından şok etkisi yaptı.

Twitter’de Sevgül Dönmez’e Dokunma etiketi açan öğrenciler Rektör Ali Gür ve YÖK Başkanı Yekta Saraç’a tepkilerini dile getirdiler.

25 Aralık 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (3)

Yorum Yaz
Allah müddet veriyor sadece. Kur'an adaletsiz olanların nihayetinden bizleri haberdar etmiyor mu? Allah herşeyi bilir ve her zaman iyiliği tercih edenleri müjdeler! İnsanlar sadece kendilerini kandırır. Kraldan çok kralcı olanlar aslında kendi akıbetlerinden her zaman korkarlar..
Adalet er geç tecelli edecektir26 Ara 2017 14:35:12
HICBIR ZAMAN. çünkü bu olaya müdahale edebileceklerin hepsi kendinden korkuyor.
Hak26 Ara 2017 12:39:57
Eğer bu yazılanlar ve diğer tüm yazılanlar doğru ise daha kaç kişinin haksız yere canı yanacak bu şehrin dili , kulağı , gözü olan vekiller ve tüm il ve ilçe başkanları bunları ne zaman dillendirecek yazılanlara göre asıl kriptolar ne zaman çözülecek bir makamı karı koca yönetmesi ne zaman son bulacak ? Kişisel çıkar için daha önce atılan ve haksızlığı kabul gören diğer şahıslar ne zaman emsal olacak . At iziyle it izini bilerek birbirine karıştaranlar ne zaman cezalandırılacak ?
XL26 Ara 2017 08:32:25