Rektör Ali Gür’ün iftira attıkları bir bir dönüyor

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’ün FETÖ ile iltisaklı iddiasıyla ihraç ettiği akademisyenler OHAL Komisyonu’ndan aklandı.

Rektör Ali Gür’ün iftira attıkları bir bir dönüyor

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’ün FETÖ ile iltisaklı iddiasıyla ihraç ettiği akademisyenler OHAL Komisyonu’ndan aklandı. Birer birer görevlerine dönen akademisyenler arasında Prof. Dr. Cahit Bağcı, Prof. Dr. Cengiz Toraman, Doç.Dr. Ahmet Yılmaz Ata ve son olarak Araştırma Görevlisi S.D. bulunuyor.

 

Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan skandal ihraçlar, OHAL Komisyonu’ndan geri döndü.

Hakkında FETÖ iddiaları bulunan GAÜN Rektörü Ali Gür, göreve geldiği 2 yıl içinde sayısız akademisyeni FETÖ ile iltisakları var iddiasıyla ihraç ettirdi. İhraç ettirdiği kişiler arasında Rektörlük Seçimleri’nde kendisine rakip olan Prof. Dr. Tevfik Gülsoy ve Cahit Bağcı’da bulunuyordu. Prof. Dr. Tevfik Gülsoy, KHK ile Gaziantep Üniversitesi’ne geri döndü…

4 AKADEMİSYEN OHAL KOMİSYONU’NDA AKLANDI

 Rektör Ali Gür’ün skandal ihraçlarında 4 akademisyen kurban edildi. FETÖ ile iltisaklı olduğu iftirası atılan birlikte Rektör Yardımcılığı yaptığı ve rektörlük seçimlerinde en ciddi rakibi olan Prof. Dr. Cahit Bağcı, Prof. Dr. Cengiz Toraman, Doç. Dr. Ahmet Yılmaz Ata ve Araştırma Görevlisi S.D. ihraç edildi.

Dört akademisyen hukuki mücadelelerinde haklılıkları ortaya çıktı. OHAL Komisyonu’na yaptığı başvuruları incelenen Prof. Dr. Cahit Bağcı, Prof. Dr. Cengiz Toraman ve Doç. Dr. Ahmet Yılmaz Ata geçtiğimiz Haziran ayında aklandılar.

OHAL Komisyonu kararına göre;  aklanan kişilerin eski görev yeri olan Gaziantep Üniversitesi’ne dönemiyordu. Buna karşılık üç yer tercih edilmesi imkanı sunuldu. Prof. Dr. Cahit Bağcı, Sakarya Üniversitesi, Prof. Dr. Cengiz Toraman İnönü Üniversitesi ve Doç. Dr. Ahmet Yılmaz Ata Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olan ilk tercih yerlerinde görevlerine geri döndü.

SON KAPAK: S.D.

OHAL Komisyonu ile dönen son akademisyen Sağlık Bilimleri Fakültesi Araştırma Görevlisi S.D. oldu.

Haksızlığa uğradığı her platformda dile getiren, sosyal medya üzerinden öğrencilerin büyük desteğini alan S.D., hukuk mücadelesini kazandı.

OHAL Komisyonu; Sezer Kısa ile facebook üzerinde yaptığı görüşmedeki beyanları üzerine açığa alınmıştır. Ancak geçen süre içinde emniyet kayıtları, Bank Asya kayıtları ve diğer kayıtlara ilave bir bilgiye ulaşılmamıştır. Yapılan sosyal çevre araştırmasında da FETÖ/PDY ile irtibatı veya iltisakı olduğu yönünde bir kanaat oluşmadığı için görevine iade edilmesi ve yürütülmekte olan soruşturmanın kaldırılmasına karar verdi.

Görevine yeniden dönmenin sevincini yaşayan S.D., bir kumpasa kurban gittiğini görev yaptığı fakültenin bölüm başkanı kişi tarafından defalarca mobbinge uğradığını ifade ederek, şunları söyledi: “ Bitmek bilmeyen mobbinglerinden sonra bana FETÖ iftirası atıldı. Ben gerek fikir ve gerekse yaşantı olarak FETÖ terör örgütüyle iltisaklı asla mümkün değildir. Yakın çevrem bunu çok iyi biliyor. Bana bu iftirayı atanlarda biliyor. Bölüm başkanı ve Rektör birlikte bana bu iftirayı attılar. Geçte olsa adalet yerini buldu. Görevime döndüm. Ama OHAL Komisyonu kararı gereği Gaziantep Üniversitesi’nde görev alamıyorum. Bu nedenle 3 yer tercih ettim. Yakın zamanda Muğla Üniversitesi’nde göreve başlayacağım. Çok sevdiğim mesleğimden haksız bir şekilde 11 ay uzak bırakıldım. Şimdi sıra bana bu iftirayı atanlarla mücadele etmeye geldi. Bu mücadeleden vazgeçmeyeceğim.”

28 Kasım 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Allah büyük bakalım haksızlıklar karşısında kendisine ne ceza vercek.Burası fani birileri korur falan fistan ama bakide canı yananlar ne yapar bilemiyorum.
CVP28 Kas 2018 14:32:06
Ali gür koruyanlar allah Nasil hesap verecekler bilmiyorum.
Umut28 Kas 2018 11:38:56