Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşen AK Partili Tayyar: Reis talimat verdi

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, 'FETÖ borsası kurulduğu' iddiası üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü söyledi. Tayyar'ın açıklamasına göre Erdoğan 'tüm iddiaların üzerine gidilmesi talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşen AK Partili Tayyar: Reis talimat verdi

Tayyar, geçen günlerde Beyaz TV'de katıldığı bir programda "Gaziantep'te çok ciddi FETÖ borsası var. Milyon dolarlar dönüyor. Ben bunu söylüyorum. Evet. İtirafçı adı altında iş adamlarını serbest bırakıyorlar" iddiasında bulundu. Tayyar'a tepki partisinin içinden geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Tayyar'ı 'FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak'la suçladı.

Tayyar da dün akşam Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu. Tayyar'ın sosyal medya hesabı Twitter'da paylaştığı mesaj şöyle: "Bu akşam cumhurbaşkanımızla görüştük. Tüm iddiaların üzerine gidilmesi talimatını verdi. İyi ki varsınız. Rabbim sağlıcakla bereketli ömürler nasip etsin."

NE OLMUŞTU?

Beyaz TV'de yayınlanan Dinamit isimli programda konuşan Tayyar şu ifadeleri kullanmıştı: "Gaziantep'te çok ciddi FETÖ borsası var. Milyon dolarlar dönüyor. Ben bunu söylüyorum. Evet. İtirafçı adı altında iş adamlarını serbest bırakıyorlar. Türkiye'nin birçok yerinde var bu. Ben milletvekiliyim her konuşmam suç duyurusudur. Bununla ilgili daha bugün suç duyurusunda bulundum, HSK teftiş kuruluna. Sadece televizyonda konuşmuyorum. HSK ne yapmış? Bir yerde problem var.

"Erdoğan kuşatma altında"

Cumhurbaşkanımızın etrafı kuşatma altında. Bir ilçe başkanı var, ‘Benim kimseye minnet borcum yok, beni reis getirdi' diyor. İl başkanı, ilçe başkanı, il müdürü böyle konuşuyor. Çünkü verilen kararlarda siyaset iradesi yok. Vekilin haberi olmadan il müdürü atarsa o vekili ciddiye alır mı? Sonra 'Beni buraya reis getirdi' der. En yukarının da milletvekillerinin aklını devredışı bırakan aklın, aklını alması lazım.

"Danışmanları izletmemiş, Erdoğan izledi, çıldırdı"

Ben milletvekili olarak Cumhurbaşkanı'na söylediğim şeyleri iletemiyorum. Çok özel bir kayıt götürdüm, Cumhurbaşkanı'na. İzledi, çıldırdı. Böyle bir şey nasıl olur diye. Oysa benim o kaydı bir yıl içerisinde göndermediğim danışmanı yoktu! İzletmemişler Cumhurbaşkanımıza. Onlar hâlâ ordalar. Bir yerde problem var. Sıkıntı büyük.

"Onu kim uçağa aldı"

Ben rektörün karısının mailini yayınladım. Ne diyordu FETÖ'cü o mailde; O'nun yanından ayrılma…. FETÖ'nün çok açık talimatı var burada. Sonra ne oldu, o kadın Cumhurbaşkanımızın Afrika gezisine alındı. Cumhurbaşkanımızın o mailden haberi yok. Yanındakiler? Hepsinin haberi var. Kimi kastettiğimizi herkes biliyor."

22 Mart 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz