Putin'den Rus Şirketlere "Savaşa Hazır Olun" Talimatı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, şirketlere "savaşa hazır olun" talimatı verdi: Sahibi kim olursa olsun bütün stratejik ve büyük şirketler hazır olmalı.

Putin'den Rus Şirketlere "Savaşa Hazır Olun" Talimatı

Rusya lideri Vladimir Putin, ülkesindeki stratejik ve büyük şirketlerin 'gerektiği anda savaş üretimine geçebilmesi' gerektiğini söyledi. Putin, "Bütün stratejik ve büyük şirketler hazır olmalı" dedi.

"BÜTÜN ŞİRKETLER HAZIR OLMALI"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkedeki büyük şirketlerin gerektiğinde savaş üretimine geçebilmesi gerektiğini söyledi. Soçi'de ülkenin askeri yetkililerinin katıldığı bir konferansta konuşan Putin, "Ekonomimizin, askeri üretimi ve hizmetleri gerektiği anda artırma becerisi, askeri güvenliğin en önemli unsurlarından birisidir. Bu amaçla, sahibi kim olursa olsun bütün stratejik ve büyük şirketler hazır olmalı" dedi.

"KAZANMAK İSTİYORSAK SAHA İYİ OLMALIYIZ"

Rusya Devlet Başkanı'nın bir gün önce yaptığı konuşmada da, ülkesinin askeri teknoloji alanında 'Batı'yı yakalayıp geçmesi gerektiğini' söylemesi dikkat çekmişti. Putin, "Kazanmak istiyorsak onlardan daha iyi olmalıyız" demişti.

 

 

 

 

23 Kasım 2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz