OTOMOTİVCİLER, HİZMETE HAZIR

OTOMOTİVCİLER, HİZMETE HAZIR

Tayfun Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Aygın, 120. Yılını kutlayan Gaziantep Ticaret Odası’nın 3 Nisan’da yapılacak olan meslek komiteleri seçiminde 10. Gruptan aday olduklarını duyurdu. 10. Otomotiv grubu adına konuşan ve “Biz Hazırız” diyen Aygın:

”Otomotiv satış, servis, yedek parça imalat ve ticareti mesleklerini içine alan grubumuzda en önemli hedefimiz sektördeki birlik ve beraberliği sağlamak, iletişimi güçlendirmek ve sorunları birlikte çözmektir. Türkiye’nin, özellikle Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri’nin uzun süredir yedek parça ve tamir/bakım merkezi olan Gaziantep’teki üretim, depolama ve lojistik alanlarını canlandırmak için projeler oluşturacak, sık aralıklarla yapılacak olan çalıştay ve toplantılarla sektör güçlendirilecektir. Bu konular ile ilgili ar-ge çalışmaları gerçekleştirilerek, devlet destekleri ile finansal ihtiyaçlar karşılanıp, uluslararası platformlarda tanıtım için etkinlikler ve fuarlara katılımlar sağlanacaktır. Sektördeki istihdamı güçlendirmek için, otomotiv alanında çıraklık eğitim merkezleri, lise ve üniversitelerdeki ilgili bölümlerle verimli bir işbirliği kurulması için çalışılacaktır. Gaziantep’te, otomotiv ve otomotiv yan sanayi ile ilgili, bölgenin en büyük fuarı yapılacaktır. Üniversite, sanayi ve kobi üçgeninde, birlikte işbirliği modeli uygulanacaktır. Motosiklet ve bisiklet üretimi alanlarında, ayrıca iş makinesi, forklift, bekoloader ve damper sektörlerinde; mevcut Gaziantep’teki üretici firmaların dış pazarlara açılması için finansal ve pazarlama konularında önlerinin açılmasına destek olunacaktır. Bu sektörlerde, yeni yatırımlar için projeler gerçekleştirilecektir. Biz Hazırız ” dedi.

Otomotiv grubunda ; Hamit Kara, Reşit Özkaya, Abdullah Gözübüyükler, Abdullah Muhittinoğlu, Orhan Kuzucu ve Atilla Öğücü gibi önemli isimler yer alıyor.

28 Mart 2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz