Oğuzeli’nin ulaşımı Büyükşehir’den

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, artık ilçe ile Gaziantep arasında toplu ulaşımın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını duyurdu.

Oğuzeli’nin ulaşımı Büyükşehir’den

Kılıç, ulaşım ücretinde ise şehir içi tarifesinin uygulanacağını kaydederek Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e bu hizmetten dolayı teşekkür etti.

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Oğuzeli-Gaziantep ulaşımın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını bildirdi. Yeni ulaşım sisteminin dün itibari ile başladığını duyuran Kılıç, şu ifadelere yerdi: “Oğuzeli- Gaziantep ulaşımı bugünden itibaren tamamen Büyükşehir Belediyesi otobüsleri tarafından yapılacaktır.”

SÖZLEŞME BİTTİ

İlçe ulaşımının bugüne kadar özel bir şirket tarafından sağlandığını anımsatan Kılıç, şunları paylaştı: “Bildiğiniz gibi bugüne kadar ilçemizin ulaşım hizmetleri özel taşıma şirketleri tarafından yapılmakta idi. Firmalar ile yapılan sözleşme süresi bugün itibari ile bitmiş, Büyükşehir Belediyesi sözleşmeyi yenilemeyerek ulaşım hizmetini bizatihi kendi otobüsleri ile yapma kararı almıştır.”

ULAŞIM ÜCRETİ ŞEHİR İÇİ TARİFESİ OLDU

Kılıç, ulaşım ücretlerine ilişkin ise şu bilgileri paylaştı: “Bugünden itibaren önceki güzergahlar (Oğuzeli- Adliye)(Oğuzeli-Karataş-Üniversite) aynı şekilde devam edecek olup, ücretler ilçe merkezimizden Gaziantep’in tüm hatlarında şehiriçi ücreti olarak belirlenmiştir. Yani Gaziantep’te şehiriçi otobüs ücreti ne ise, Oğuzeli otobüsü de aynı ücret olacak.”

FATMA ŞAHİN’E TEŞEKKÜR

Hizmetin ilçeye hayırlı olmasını dileyen kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür etmeyi de ihmal etmedi: “Bu hizmet için Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma ŞAHİN’e çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar ilçemizde ulaşım hizmeti yapan taşıma şirketlerine yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ederiz.”

15 Temmuz 2019 (Talip Öztürk)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz